• MIKOŁAJKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

          • Wizyta Mikołaja to jedno z wydarzeń najbardziej wyczekiwanych i upragnionych przez dzieci w ciągu całego przedszkolnego roku. Zgodnie z tradycją, w dzień imienin Mikołaja- 6 grudnia- oraz na pamiątkę działalności i cudów świętego biskupa Mikołaja z Miry, dzieci mają nadzieję na prezenty. Bardzo podekscytowani i my wyczekiwaliśmy nadejścia niezwykłego Gościa. Przybył, jak co roku, z wielkimi workami wypełnionymi po brzegi podarkami. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze - Mikołaj miło pogawędził z nami a my zaśpiewaliśmy dla Niego piosenkę z podziękowaniami za trud, szczodrość i przykład dobroci a także poczęstowaliśmy cukierkami z okazji Imienin. Nieoczekiwanie zapukała do nas p. Dyrektor Ryszarda Czaban, która znalazła zagubiony po drodze przez Mikołaja worek z prezentami dla całej naszej grupy. Bardzo dziękujemy! Zawartość worka ogromnie nam się spodobała! Na zakończenie spotkania każdy mógł usadowić się na kolanach Mikołaja do pamiątkowego zdjęcia. Drogi Mikołaju, dziękujemy za odwiedziny i radość, jaką nam sprawiłeś. Nie zapomnij o nas za rok! Zapraszamy! Bardzo dziękuję p. Krzysztofowi Roszkowskiemu za wspaniale pełnioną rolę, p. Karinie Komorowskiej za bycie „tajnym Mikołajowym agentem do spraw logistyki”, wszystkim pracownikom szkoły za umilenie nam tego dnia niespodziankami oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci.

            I. Lisowska

          • Mikołajki w klasie 4 i 8

          • 6 grudnia to dzień Świętego Mikołaja. To też dzień obdarowywania  sie prezentami, czas radości i uśmiechu.  W tym roku uczniów z klasy 4 i 8 odwiedził nie tylko "pan z długą, siwą brodą" ale i Jego Pomocnicy. Każdy z uczniów otrzymał prezent, Mikołaj nie zapomniał i o paniach nauczycielkach. ..chyba wszyscy byli bardzo, ale to bardzo grzeczni ;)

            Serdecznie dziękujemy z te odwiedziny  i  wspaniałe przeżycia. Oczywiście obiecujemy, że przez cały kolejny rok też będziemy grzeczni  i liczymy, że Mikołaj również o nas nie zapomni.

             

            Magda Marcinkowska -Trela  i Elwira Warnke

          • Mikołajkowy bieg dla Pauliny

          • W zeszłą niedzielę, 4 grudnia na rynku miejskim w Resku odbył się charytatywny festyn - Mikołajkowy bieg dla Pauliny, podczas którego zbierano pieniądze na rehabilitację Pauliny Rakowieckiej. Uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły włączyli się w akcję pomocową poprzez zorganizowanie w szkole zbiórki pieniędzy, wrzucanie monet do andrzejkowej studni życzeń, upieczenie ciast na festyn, występy muzyczne na scenie oraz udział w biegu na 6 kilometrów. 

            Dziękujemy Wam za to wszystko bo każdy najmniejszy gest, podarowane dobro, składa się na ogromny sukces - nagłośnienie sprawy i kilkadziesiąt tysięcy złotych, które udało się zebrać na  rehabilitację.

          • MULTITEST Z JĘZYKA POLSKIEGO 2022 W SP STAROGARD

          • Nic nie wzbudza we mnie takiego podziwu jak praca ludzka.

            Mogę się jej przyglądać godzinami.

            /Jerome Klapka/

             

                        17 października 2022 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się ogólnopolski konkurs przedmiotowy z języka polskiego: MULTITEST 2022 zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej z siedzibą w Warszawie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI, VII i VIII. Test konkursowy był testem wielokrotnego wyboru. Dotyczył zagadnień polonistycznych z zakresu literatury, jak i gramatyki języka polskiego. Funkcję szkolnej koordynatorki, a także osoby nadzorującej prawidłowy przebieg konkursu pełniła Dominika Gadzińska. Na początku grudnia 2022r. otrzymaliśmy ranking-wyniki wraz z opracowaniem, które zostało wzbogacone o informacje i analizy. One pozwoliły na odniesienie wyników osiągniętych przez naszych uczniów do innych uczestników konkursu z całej Polski.

                        Frekwencja ochotników w konkursie była zadowalająca. Uczestniczką klasy szóstej była Hanna Kaczor, zaś klasy siódmej - Zuzanna Kaczor. Ósmoklasistów reprezentowali: Anna Krenca, Milena Bącal, Julia Mroczek, Zuzanna Bieńczak, Norbert Lorent, Michał Grabarek, Sebastian Borowik oraz Zuzanna Okrój. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uznania w podziękowaniu za udział w MULTITEŚCIE.

                        Oto ranking z wynikami naszych "humanistycznych adeptów":

            • Hanna Kaczor /146 punktów, 25.miejsce/;
            • Zuzanna Kaczor /146 punktów, 25.miejsce/;
            • Anna Krenca /132 punkty, 32.miejsce/;
            • Milena Bącal /130 punktów, 33.miejsce/;
            • Julia Mroczek /124 punkty, 36.miejsce/;
            • Zuzanna Bieńczak /122 punkty, 37.miejsce/;
            • Norbert Lorent /120 punktów, 38.miejsce/;
            • Michał Grabarek /114 punktów, 41.miejsce/;
            • Sebastian Borowik /114 punktów, 41.miejsce/;
            • Zuzanna Okrój /114 punktów, 41.miejsce/.

            Gratuluję wszystkim konkursowiczom osiągniętych wyników. Uczniowie włożyli wiele pracy w przygotowania do konkursu. Pomimo, iż zdobyte punkty nie dały im tytułu laureata lub wyróżnienia, to i tak jestem kontent, że uczniowie chcieli sprawdzić swoją wiedzę podczas ogólnopolskiego konkursu polonistycznego. Zapewne jeszcze niejednokrotnie pozytywnie nas zaskoczą.  

            (Dominika Gadzińska, red.)

             

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY

          • W związku z obchodzonym Międzynarodowym Dniem Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci , w Szkole Podstawowej w Starogardzie odbyły się spotkania dzieci i młodzieży z przedstawicielem Zespołu Interdyscyplinarnego ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Resku, kuratorem sądowym Sądu Rejonowego w Łobzie, a także funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Łobzie, który jest odpowiedzialny za profilaktykę.

            W trakcie spotkania najmłodszym zostało wyjaśnione czym jest zjawisko przemocy, jakie są jej formy, a także jak jej przeciwdziałać. Omówiono na czym polega procedura „Niebieskie Karty”, jak również jakie są obowiązki uczestników wchodzących w skład „grupy roboczej”. Ponadto omówiono do jakich organów oraz osób powinno się zwrócić jeżeli jesteśmy świadkami agresji lub przemocy lub co gorsza sami jesteśmy pokrzywdzeni. Uczestnicy z dużym zaciekawieniem wysłuchali wypowiedzi swoich gości, a także zadawali wiele pytań. Na podsumowanie wspólnych zajęć zostały zaprezentowane prace konkursowe uczniów Szkoły Podstawowej w Starogardzie, które udowodniły jak bardzo uczniowie są świadomi zjawiska przemocy i będą dążyć do jego wyeliminowania w środowisku szkolnym.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

          • Dzień Pluszowego Misia spędziliśmy bardzo wesoło i aktywnie w towarzystwie naszych ulubionych pluszaków. Były zabawy logopedyczne z Misiem Mieciem, zabawy z chustą animacyjną, zabawy w segregowanie i klasyfikowanie, zabawy ruchowe i rozwijające sprawność manualną: misiowe wyścigi, karmienie Misiów „makaronem".

            Oglądaliśmy książki o niedźwiedziach i zdjęcia różnych gatunków niedźwiedzi żyjących na świecie, słuchaliśmy ciekawostek o zwyczajach tych wspaniałych zwierząt. Sprawdzaliśmy czy znamy „słynne” Misie występujące w bajkach i literaturze dziecięcej. Zaprosiliśmy nawet nasze pluszaki do „kina" na przygody poczciwego, i trochę zapomnianego, Misia Uszatka a na koniec wykonaliśmy portrety Misiów.

            I. Lisowska

          • Czy wiesz ile cukru zawiera Twój ulubiony napój?

          • Uczniowie klasy ósmej na godzinie wychowawczej przygotowali gazetkę informacyjną o zawartości cukru w popularnych napojach. Korzystając z tabeli wartości odżywczych na opakowaniu ( każdy produkt żywnościowy zawiera takie informacje) dokonaliśmy obliczeń. Informacja na opakowaniu dotyczyła 100ml napoju, a pełne opakowanie które zazwyczaj wypijamy na raz to 250-500ml, więc musieliśmy użyć proporcji do obliczenia ile cukru jest w butelce.  Następnie użyliśmy wagi kuchennej z Laboratorium Przyszłości. Kiedy zobaczyliśmy ile cukru jest w napoju, byliśmy zdziwieni! Nikt z nas nie sypie tyle do herbaty!  Te zajęcia uświadomiły nam, ile cukru tak na prawdę kryje się w popularnych napojach. Dowiedzieliśmy się również jakie zagrożenia niesie nadmierne spożycie cukru. Czytajcie etykiety!

          • Net, Felix i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi w klasie 6

          • Ostatnio na lekcji języka polskiego robiliśmy roboty, do lektury Felix, Net i Nika..... . Świetnie się bawiliśmy przy tworzeniu naszych prac. Wszystkie roboty były śmieszne i kolorowe - były to maszyny do sprzątania, szpiegowania, wypłacania pieniędzy i  do wykonywania misji specjalnych. Powstała nawet podobizna psa - książkowego Cabana.  Pod koniec lekcji prezentowaliśmy efekty naszej pracy i ocenialiśmy stworzone dzieła. 

            Uczniowie z klasy 6

          • Andrzejki

          • 29 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Wybrani uczniowie z klas IV, V, VII i VIII pod czujnym okiem pani Pauliny Falko zorganizowali dla dzieci z całej szkoły wróżby. Były ciasteczka z wróżbami, czary mary, magiczne kwiaty, serca, kim zostanę w przyszłości, moje wakacje, lekcja latania na miotle, wróżby z wosku i butów. Symbole Harrego Pottera i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i z niecierpliwością czekamy na kolejną imprezę.

                                                                                               Jassmina Gołębiewska, Julia Mroczek

             

          • Uczniowie klasy 5 i „Ania z Zielonego Wzgórza”

          • Historia rudowłosej sieroty, Ani, przygarniętej przez rodzeństwo Marylę i Mateusza od lat wzrusza kolejnych odbiorców książek Lucy Maud Montgomery. Również w klasie 5 opowieść o niezwykłej dziewczynce spotkała się z niemałym zainteresowaniem, szczególnie dziewczynek. Podczas lekcji języka polskiego uczniowie brali udział w klasowym konkursie znajomości lektury. Laureatkami konkursu zostały: Weronika Jawoszek (podała 99% prawidłowych odpowiedzi), Sonia Jaśkowiak, Oliwia Kijak i Jassmina Gołębiewska . Wszyscy wykonywali też podobizny Ani z dowolnie wybranych przez siebie materiałów oraz pisali charakterystykę dziewczynki.

          • Kreatywna lekcja biologii

          • Uczniowie klasy V na lekcji biologii, wykonali swoje własne modele komórki  roślinnej, zwierzęcej i bakteryjnej. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały: plastelinę, styropian, karton, kubeczek plastikowy, bibułę itd. Wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz pomysłowością. Kreatywna lekcja  pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapamiętać  budowę i funkcje organelli komórki.

          • Lekcja biblioteczna w klasie 4

          • W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 4 udali sie do szkolnej biblioteki na "spotkanie z książkami". Celem lekcji było zapoznanie dzieciz biblioteką i jej księgozbiorem, promowanie czytania książek i dbanie o nie, wyrabiania nawyku korzystania z biblioteki od najmłodszych lat. Pani Malwina Stokowska pokazała uczniom różne rodzaje książek, odwiedziła z nimi  najpiękniejsze biblioteki świata a także rozmawiała o korzyściach wynikających z czytania. Dzieci opuściły bibliotekę z uśmiechem na twarzy  i obiecały, że będą odwiedzać bibliotekę systematycznie  i wypożyczać książki.

            Elwira Warnke

          • XI SEJMIK SPORTU SZKOLNEGO POWIATU ŁOBESKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2021/2022

          • 4 listopada 2022 w Starym Folwarku w Radowie Małym, odbyło się podsumowanie XI Sejmiku Sportu Szkolnego Powiatu Łobeskiego za rok szkolny 2021/2022.

            W uroczystości uczestniczyli: Starosta Łobeski Renata Kulik, Wicestarosta Krzysztof Gwóźdź, Andrzej Gradus Członek Zarządu Powiatu w Łobzie, Zdzisław Urbański Radny Rady Powiatu w Łobzie, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć, dyrektorzy szkół, członkowie Powiatowej Rady Sportu, nauczyciele, trenerzy oraz młodzież.

            Pani Renata Kulik Starosta Łobeski gratulowała wszystkim nagrodzonym szkołom, laureatom osiągniętych sukcesów, nauczycielom, trenerom podziękowała za ich ciężką pracę na rzecz sportu w powiecie łobeskim.

            Laureatom i trenerom za osiągnięcia w roku 2021/2022 wręczono bony finansowe. Wśród naszych uczniów, laureatem nagrody finansowej w postaci bonu, został Konrad Szymański. Zawodnik zdobył I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej- Indywidualna LA w Goleniowie, w konkurencji skoku w dal, osiągając wynik 5, 52m.

            Nasza szkoła otrzymała również na ręce Pani Dyrektor Ryszardy Czaban puchar za udział w X Powiatowej Lidze Biegowej w roku szkolnym 2021/2022 oraz zestaw piłek ufundowanych przez powiat łobeski.

            Serdecznie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

          • ¼ FINAŁU WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W TENISIE STOŁOWYM W BIERZWNIKU

          • 14 listopada 2022 roku o godz. 10.00 w hali sportowej w Bierzwniku odbył się Turniej ¼ Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym.

            Do rywalizacji w turnieju przystąpiły szkoły podstawowe z: Łaska, Tuczna, Kobylanki i Starogardu.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców w składzie:

            Dziewczęta

            Maria Jewuła,

            Zofia Góra,

            Hanna Tymoszyńska.

             

            Chłopcy

            Wiktor Kaciuba,

            Kewin Wawrzyniak,

            Michał Chomycz.

             

            W turnieju przeprowadzono system gry „każdy z każdym”, do trzech wygranych setów. Do końca turnieju toczyła się zacięta walka o zwycięstwo, a emocje udzielały się wszystkim graczom. Finalnie naszym zawodnikom nie udało się zdobyć awansu do zawodów wojewódzkich. W wyniku rywalizacji nasze dziewczęta zajęły III miejsce, natomiast chłopcy miejsce IV, obydwie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom.

            Zawody odbyły się w przyjaznej, sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair play.

            Dziękujemy za udział w zawodach wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, życzymy sukcesów sportowych.

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w Punkcie Przedszkolnym

          • 21 listopada dzieci z Punktu Przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

            Był to dzień pełen uśmiechów,dobrych uczynków oraz pozytywnych emocji.

            Dzieci wykonały wspólnie plakat oraz upominki, które wręczyły pracownikom naszej szkoły.

            Dzień ten utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym nie tylko od święta ale i na co dzień.

          • ¼ FINAŁU WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM W BIERZWNIKU

          • 21 listopada 2022 roku o godz. 10.00 w hali sportowej w Bierzwniku odbył się kolejny w tym roku Turniej ¼ Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym.

            Tym razem do rywalizacji w turnieju przystąpili starsi zawodnicy, rocznik 2009 i 2008. W zawodach udział wzięły szkoły podstawowe z: Łaska, Tuczna, Kobylanki, Złocieńca, Nowego Worowa i Starogardu.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców w składzie:

            Dziewczęta

            Wiktoria Głuchowska,

            Zuzanna Kaczor,

            Martyna Kopacewicz.

             

            Chłopcy

            Norbert Lorent,

            Michał Grabarek.

            Tak jak poprzednio, w turnieju przeprowadzono system gry „każdy z każdym”, tym razem do dwóch wygranych setów, ze względu na większą ilość zespołów. Podczas turnieju toczyła się zacięta walka o zwycięstwo, a emocje udzielały się wszystkim graczom. Ostatecznie naszym zawodnikom nie udało się zdobyć awansu do zawodów wojewódzkich. W wyniku rywalizacji nasze dziewczęta zajęły III miejsce spośród czterech zespołów, natomiast chłopcy miejsce IV wśród pięciu składów, obydwie drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom.

                      Zawody odbyły się w przyjaznej, sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair play. Dziękujemy za udział w zawodach wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, życzymy dalszych sukcesów sportowych.

          • ŚLUBUJEMY! UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA

          • 14 listopada 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość  pasowania na ucznia i przedszkolaka. W sali gimnastycznej uczniowie odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor, wielkim ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Nie obyło się też bez upominków od starszych kolegów i koleżanek oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom oraz przedszkolakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

          • "DZIEŃ DYNI" W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

          • 28 października Przedszkolaki świętowały "DZIEŃ DYNI"

            Dzieci dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań. Na własne oczy przekonały się, że dynia może być malutka jak i baaardzo duża.

            Nie zabrakło też zabaw w kole z użyciem dyni.

            Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną.

          • DZIEŃ BEZPIECZNEGO KOMPUTERA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM

          • Dzisiaj, tj. 25 października, rozmawialiśmy o tym, czy komputer jest nam w ogóle potrzebny i czy zawsze jest bezpieczny. Razem  doszliśmy do wniosku, że z komputera można korzystać tylko za zgodą rodziców i nie za długo!!!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Ireny Sendlerowej w Starogardzie
      • Starogard 12 72-315 Resko Poland
      • mgr Ryszarda Czaban
      • +48 91 39 500 23, Fax: +48 91 39 500 23
  • Galeria zdjęć

      brak danych