• Czwarta klasa gra w kręgle

          • 8 grudnia uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawcą pojechali do kręgielni w Nowogardzie. Wyjazd był Mikołajkowym prezentem od Rodziców. Kręgle to prosta i przyjemna zabawa, a jej ogromną zaletą jest możliwość gry z grupą znajomych. Jest to wspaniała okazja do odpoczynku i integracji. Bowling to obecnie najpopularniejsza odmiana kręgli, w której nie ma ograniczeń wiekowych. W bowling mogą grać dorośli, dzieci, osoby bardziej i mniej wysportowane.

            Magda Marcinkowska -Trela

          • Mikołajki

          • 6 grudnia do naszej szkoły przybył nie jeden, a aż trzech Mikołajów! W naszej szkole są same grzeczne dzieci, więc wszystkie zostały obdarowane prezentami wcześniej przygotowanymi przez rodziców oraz słodkimi czekoladkami od pani Dyrektor. W ten nietypowy dzień mieliśmy również przyjemność oglądać świąteczne bajki i zajadać się popcornem. Mikołaje i Elfy to uczniowie Zespołu Szkół w Resku, ktorzy przybyli do nas w ramach współpracy szkół - bardzo dziękujemy za wywołanie wielu uśmiechów na twarzach naszych uczniów.

            Opiekun SUMagda Marcinkowska-Trela

            Nauczyciel świetlicyPaulina Falko

          • Poszukiwania drzewka świątecznego w Leśnictwie Orzeszkowo

          • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie z wizytą w Leśnictwie Orzeszkowo.

            Nie sposób wyobrazić sobie Świąt Bożego Narodzenia bez choinki. W Polsce to jeden z najnowszych zwyczajów wigilijnych, który pojawił się dopiero na przełomie XVIII  i  XIX wieku, a przywędrował z Niemiec. Niewątpliwie ubieranie "żywego" drzewka i zapach prawdziwej choinki tworzą prawdziwą magię świąt.

            W środę, 6 grudnia takiej magii w Leśnictwie Orzeszkowo. poszukiwali uczniowie z klasy 4 i 5. Pani Leśniczy, Mirosława Wojnicz i pan Podleśniczy Dariusz Waszyński zaprosili uczniów i  wychowawczynie na poszukiwania świątecznych drzewek.  W pięknych okolicznościach przyrody - w głębokim śniegu , mrozie i opadach białego puchu, wszyscy dzielnie wybierali najpiękniejsze okazy. Udało się odnaleźć wspaniałe i pachnące drzewka, które stanęły w salach. Po śnieżnej wyprawie , był czas na zabawy,  zjedzenie kiełbasek i "odtajanie"  przy ognisku. Pan Dariusz  zaprezentowała uczniom, jakie smakołyki zjadają ptaki, wyjaśniał, gdzie ten pokarm wywiesić, czy wysypać.

            Wyposażeni w wiedzę i mocno dotlenieni  wróciliśmy do szkoły. Wyjazd był bardzo udany. Dziękujemy za miłą gościnę, drzewka i prezenty. Na pamiątkę naszego spotkania, na choinkach zawisły bombki z życzeniami od Nadleśnictwa Resko....dziękujemy.  

             

            Magda Marcinkowska- Trela, Elwira Warnke

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Dzieci z Punktu Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego świętowały ten wyjątkowy dzień wraz ze swoimi pluszakami. Opowiadały, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach. Wykonywały również różne prace plastyczne. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Dzieci były szczęśliwie, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy. 

          • I MIEJSCE DLA NAJBARZDIEJ USPORTOWIONEJ SZKOŁY WIEJSKIEJ W POWIECIE ŁOBESKIM W RAMACH IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEZY SZKOLNEJ ZA ROK SZKOLNY 2022/2023

          • 24 listopada 2023 roku w Starym Folwarku w Radowie Małym odbyło się podsumowanie XII Sejmiku Sportu Szkolnego Powiatu Łobeskiego za rok 20202/2023, w którym udział wzięli: Renata Kulik Starosta Łobeski, Stanisław Kopeć Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, Tomasz Paciejewski Wiceprzewodniczący Zachodniopomporskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Bożena Karmasz i Andrzej Gradus - Członkowie Zarządu Powiatu w Łobzie, Zdzisław Urbański Radny Rady Powiatu w Łobzie, Kazimierz Mikul i Janusz Łukomski Koordynatorzy Sportu Szkolnego, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, członkowie Powiatowej Rady Sportu, trenerzy i nauczyciele oraz młodzież.

            Starosta Łobeski Renata Kulik pogratulowała wszystkim nagrodzonym szkołom, zawodnikom, trenerom osiągniętych sukcesów. Nasza szkoła na ręce pani dyrektor Ryszardy Czaban otrzymała dwa puchary oraz bony na zakup sprzętu sportowego w kwocie 500zł.

            SUKCESY NASZEJ SZKOŁY:

            • Igrzyska Dzieci (kl. 4-6):

            I miejsce - Szkoła Podstawowa w Starogardzie we współzawodnictwie sportowym szkół wiejskich

            Współzawodnictwo sportowe młodzieży szkolnej i zdobycie tytułu najbardziej usportowionej szkoły podstawowej w Powiecie Łobeskim w roku szkolnym 2022/2023;

             

            • Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. 7-8):

            I miejsce - Szkoła Podstawowa w Starogardzie we współzawodnictwie sportowym szkół wiejskich

            Współzawodnictwo sportowe młodzieży szkolnej i zdobycie tytułu najbardziej usportowionej szkoły podstawowej w Powiecie Łobeskim w roku szkolnym 2022/2023.

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom sukcesu

            i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach sportowych!

          • PRZEDSZKOLAKI Z PUNKTU I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE RESKO

          • W listopadzie przedszkolaki z Punktu przedszkolnego i Oddziału przedszkolnego wybrały się na zajęcia edukacyjne do siedziby Nadleśnictwa Resko. Tematem zajęć, które poprowadziła Pani Ewa Simonowicz - Woźniewicz – Specjalista Służby Leśnej ds. ochrony lasu, była jesień w lesie. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację o zmianach zachodzących w lesie o tej porze roku, przygotowaniach zwierząt do zimy oraz ich zaskakujących zwyczajach. Usłyszały wiele ciekawostek o pracy leśników, sprawdziły swoją wiedzę na temat rodzajów domów zwierząt, zawarły bliższą znajomość z pewnym bobrem. Na pamiątkę miłego spotkania zostaliśmy obdarowani sympatycznymi maskotkami – breloczkami oraz wyposażeni w karmę dla ptaków do szkolnych karmników na czas wielkich śniegów i mrozów. Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu i p. Ewie za spotkanie i zajęcia poszerzające w atrakcyjny sposób przyrodniczą wiedzę przedszkolaków.

            I.Lisowska

          • WIZYTA W CORDIS W ŚWIDWINIE

          • W dniu 24  listopada uczniowie klasy drugiej i trzeciej szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie wybrali się na wycieczkę do  Centrum Nauki CORDIS w Świdwinie.

            Głównym celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z nowym miejscem zdobywania wiedzy i nauki poprzez różnego rodzaju doświadczenia. Pierwszym elementem było pokazanie tzw. ścieżki edukacyjnej zawierającej informacje ze świata przyrodniczego oraz ciekawostki flory i fauny z terenu powiatu świdwińskiego. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli do sali głównej, w której to znajdują się eksponaty i materiały związane z człowiekiem, jego budową i funkcjonowaniem. Tutaj poszczególni uczniowie sprawdzali swój węch, uczyli się poznawać świat wyłącznie poprzez dotyk, zobaczyli na czym polega złudzenie optyczne.  Na zakończenie uczniowie skorzystali z urządzeń dostępnych w sali audiowizualnej – rozegrali mecz piłki nożnej, łapali rybki w akwarium, czy uciekali przed robaczkiem, a to wszystko dzięki specjalnemu projektorowi wyposażonemu w szereg edukacyjnych gier i zabaw.

            Pytaniem, które pojawiło się wśród uczniów tuż po opuszczeniu budynku centrum było: „kiedy tutaj znowu przyjedziemy”? To najlepszy dowód na to, że czas spędzony w Centrum Nauki CORDIS nie był czasem straconym, a sam wyjazd okazał się bardzo potrzebny. Aktywny udział i żywe zainteresowanie uczniów pozwalają już dziś planować kolejne wycieczki do tego miejsca.

          • ŚNIADANIE DAJE MOC

          • W tym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”. Celem akcji jest promowanie zasad zdrowego odżywiania.

            Uczniowie klas I-III przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki.

            Ponadto przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.

            Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

          • Wycieczka do Opery na Zamku

          • 27 listopada uczniowie z klas III – VIII wybrali się w podróż  do Szczecina, podróż po zakamarkach Opery na Zamku. Pani przewodnik pokazała nam miejsca, z reguły niedostępne dla publiczności. Odwiedziliśmy sale prób,  zajrzeliśmy za kulisy sceny, sprawdzaliśmy akustykę pomieszczeń, przyjrzeliśmy się kostiumom teatralnym. Na koniec zwiedzania otrzymaliśmy upominki, które na pewno sprawią, że będziemy „bliżej opery”.

          • ¼ Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym w Bierzwniku- "o włos" od finału wojewódzkiego dziwcząt klas 7-8

          • 16 listopada 2023 roku o godz. 10.00 w hali sportowej w Bierzwniku odbył się Turniej ¼ Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym.

            Do rywalizacji w turnieju przystąpiło 19 szkół z regionu:

            Igrzyska Dzieci (dziewczęta): SP Łasko, SP 3 Złocieniec, SP Tuczno, SP 11 Stargard, SP Starogard;

            Igrzyska Dzieci (chłopcy):  SP Łasko, SP 3 Złocieniec, SP Człopa, SP 1 Stargard;

            Igrzyska Młodzieży Szkolnej (dziewczęta): SP Łasko, SP 3 Złocieniec, SP Tuczno, SP 11 Stargard, SP Starogard;

            Igrzyska Modzieży Szkolnej (chłopcy): SP Zieleniewo, SP 3 Złocieniec, SP Człopa, SP Kobylanka, SP Węgorzyno.

             

            Naszą szkołę reprezentowały następujące drużyny dziewcząt w składzie:

            IGRZYSKA DZIECI

            1. Jowita Kornobis,

            2. Alicja Minko,

            3. Sonia Jaskowiak.

             

            IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

            1. Zuzanna Kaczor,

            2. Hanna Tymoszyńska,

            3. Martyna Kopacewicz.

            W turnieju przeprowadzono system gry „każdy z każdym”, do trzech wygranych setów i do trzech wygranych gier. Do końca turnieju toczyła się zacięta walka o awans do finału wojewódzkiego (w szczególności w zespole dziwcząt klas 7-8), emocje udzielały się wszystkim graczom. Finalnie naszym zawodniczkom nie udało się zdobyć awansu do zawodów wojewódzkich. W wyniku rywalizacji starsze dziewczęta zajęły III miejsce, natomiast dziewczęta młodsze miejsce V, obydwie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.

            Zawody odbyły się w przyjaznej, sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair play. Dziękujemy za udział w zawodach wszystkim zawodniczkom, gratulujemy wytrwałości i siły walki, życzymy dalszych sukcesów sportowych.

             

            Wyniki gier dziewcząt klas 7-8:

            Starogard-SP Łasko 2:3

            Starogard- SP 11 Stargard 3:2

            Starogard- SP 3 Złocieniec 2:3

            Starogard- SP Tuczno 3:0

          • Wyjazd do teatru do Świdwina

          • W piątek, 17 listopada 2023 r. pojechaliśmy na spektakl pod tytułem: "Zemsta". Na przedstawienie pojechali uczniowie z klas 4-8 wraz z opiekunkami, panią Anetą Kwiatkowską i panią Elwirą Warnke. Wyjazd odbył się w godzinach lekcyjnych.

            Główne postaci dramatu "Zemsta",  to Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek -  sąsiedzi, którzy toczą spór o mur graniczny. Równie ważny jest wątek miłosny, między Klarą a Wacławem. Niewątpliwie najsympatyczniejsza postać, to strachliwy Papkin, i w tym przedstawieniu pokazany w bardzo humorystyczny sposób. Podczas występu zobaczyliśmy najważniejsze sceny z "Zemsty", które w skrócie opisały całą historię.

            Wyjazd był udany. Uczniowie z klasy 8 przypomnieli sobie treść lektury obowiązkowej, natomiast młodsi widzowie na pewno zapamiętają ten  spektakl i na pewno pomoże im to w 7 klasie przy omawianiu tego dramatu.

             

                                                                                                                      Elwira Warnke

             

          • Piątek Nauki Zakątek

          • 17 listopada uczniowie klas 1-8 wzięli udział w zajęciach "Piątek Nauki Zakątek". To już trzeci rok tej pracy projektowej. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, a uczniowie sami wybierają, do której pracowni chcą iść. Uczniowie z klas 1-3 mieli do wyboru zajęcia kulinarne, literackie, kodowanie oraz gry planszowe. Uczniowie ze starszych klas mieli do wyboru następujące pracownie: doświadczenia, London, wspomnienia, przyroda, taniec, fotografia oraz religia.Kolejne zajęcia w grudniu.

            Magda Marcinkowska-Trelaopiekun SU

          • 16 listopada Międzynarodowym Dniem Tolerancji – święto szacunku i akceptacji

          • W dniu 16 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tolerancji. Dzień ten ustanowiony został ustanowiony w 1995 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO. Wspomniany dzień ma na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. W tym dniu należy tym bardziej uświadamiać społeczeństwo w kwestii niebezpieczeństw związanych z nietolerancją. Z tej okazji naszą szkołę odwiedził policjant z Zespołu Ochrony Praw Człowieka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, który przeprowadził pouczającą pogadankę. Policjant mówił o prawach człowieka, godności oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji. W trakcie dyskusji mówiono o negatywnych konsekwencjach braku tolerancji w codziennym życiu oraz w kontekście historycznym. Pamiętajmy, że tolerancyjny człowiek szanuje innych ludzi, ich wolność oraz sposób życia.

             

            Psycholog szkolny

          • Zajęcia relaksacyjne

          • Głównym celem technik relaksacyjnych jest wprowadzenie w stan odprężenia i dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. Relaks jest jednym ze sposobów na łagodzenie napięcia emocjonalnego i stresu – obecnego w codziennym życiu, również dzieci i młodzieży. Trening relaksacyjny wzmacnia koncentrację uwagi, rozwija wyobraźnie, redukuje lęki i agresję, poprawia relacje w grupie. Mając powyższe na uwadze w naszej szkole psycholog wprowadził cykliczne zajęcia z elementami technik relaksacyjnych, które co czwartek odbywają się w oddziale przedszkolnym oraz ze starszą grup chętnych uczniów. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci i młodzież bardzo entuzjastycznie korzystają z zaproponowanych im ćwiczeń.

             

            Psycholog szkolny

          • Podsumowanie Akcji "Wielka Paka dla Zwierzaka"

          • Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie, jak co roku, wzięli udział w akcji charytatywnej "Wielka Paka dla Zwierzaka", polegjącej na zbieraniu karmy dla bezdomych psów i kotów. Karma przekazywana jest społecznym opiekunom oraz schroniskom dla zwierząt w celu wsparcia ich działalności. Pracownik Urzędu Miejskiego w Resku przekazał pamiątkowe dyplomy za największą ilość uzbieranej karmy dla zwierząt.

          • Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Stargardzie

          • Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Jest to dzień  wolny od pracy i  związku z tym , główne działania upamiętniające ten dzień, odbyły się 10 listopada.

            W tym roku w naszej szkole odbyła się Przegląd Piosenki Patriotycznej . Konkurs ten  skierowany do całej społeczności szkolnej, a  wystąpili w nim wszyscy uczniowie. Uczestnicy konkursu podeszli do wyzwania bardzo poważnie i zaprezentowali się doskonale. Udowodnili, że słowo "Ojczyzna" nie jest im obce. Komisja konkursowa nagrodziła zwycięzców, 1 miejsce w kategorii klas młodszych uzyskali uczniowie z klasy II, natomiast w kategorii uczniów  klas starszych zwycięstwo przypadło szóstoklasistom.

            Głównym elementem naszego świętowania było wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego  hymnu państwowego -  akcja „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o 11.11. , na uroczystym apelu rozbrzmiały słowa  i melodia „Mazurka Dąbrowskiego”.  Każdy z dumą i wielkim zaangażowaniem uczestniczył w tym przedsięwzięciu.     

            11 listopada poczet sztandarowy szkoły reprezentował naszą społeczność  podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Resku. Zuzia, Martyna I Wiktor uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny będące świadectwem patriotyzmu i wdzięczności tym, którzy oddali życie "za niepodległą" oraz w odśpiewaniu hymnu na rynku miasta.

            Święto Niepodległości przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości . W tym roku   w naszej szkole  odbyło się wiele działań i wydarzeń, które pokazały, że należycie te wartości pielęgnujemy i przekazujemy naszym uczniom.

             

            Elwira Warnke 

                     

          • Baśnie i legendy z całego Świata

          • W związku z tym, iż październik był Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych Uczniowie Naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym pt. „Baśnie i legendy z całego świata”.

            Prace konkursowe były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV – VIII

            Z przyjemnością informujemy, iż w kategorii I-III miejsca zdobyli:

            Miejsce I – Kacper Kornobis  - klasa II

            Miejsce II – Martyna Jaworska – klasa II

            Miejsce III – Wiktoria Stępniak – klasa I

            Wyróżnienie : Filip Trela – klasa I

             

            w kategorii IV – VIII miejsca zdobyli:

            Miejsce I – Martyna Kopacewicz – klasa VIII

            Miejsce II – Lena Perka – klasa VI

            Miejsce III – Pola Strzyżewska – klasa V

            Wyróżnienie: Zofia Góra – klasa VII

             

            Konkurs cieszył się bardzo dużo zainteresowaniem uczniów co uwidacznia się na wystawie szkolnej, za co serdecznie dziękujemy!

          • Zgrana Klasa - Dzień Jesieni

          • 9 listopada szkolne korytarze pokryły wesołe, żółto-pomarańczowe barwy jesieni. Wielu uczniów, a w niektórych klasach wszyscy, wzięli udział w comiesięcznej akcji Samorządu Uczniowskiego. Zadanie na listopad polegało na przebraniu się za miłośnika jesieni. Dziękujemy za zaangażowanie i zachęcamy do udziału w edycji grudniowej.Samorząd Uczniowski

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Ireny Sendlerowej w Starogardzie
      • Starogard 12 72-315 Resko Poland
      • mgr Ryszarda Czaban
      • +48 91 39 500 23, Fax: +48 91 39 500 23
  • Galeria zdjęć

      brak danych