• Biwak klasy ósmej

          • 16 czerwca klasa 8 wybrała się na biwak do Hubertówki w Łabuniu. Przygodę rozpoczęliśmy od 8 km spaceru nad jezioro. W porze obiadowej zjedliśmy pizzę, a następnie, żeby poczuć się jak na festiwalu kolorów, odbyła się bitwa na kolorowy piasek. Po bitwie pogoda zaserwowała nam ulewę więc piękne kolorowe ubrania szybko się odeprały. Wieczorem odbyło się ognisko a następnie niezapomniana noc spędzona w gronie naszej klasy.Dziękujemy Kołu Łowieckiemu Żubr w Szczecinie za udostępnienie obiektu oraz rodzicom i wychowawcy za opiekę.

          • V MIEJSCE UCZENNICY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STAROGARDZIE W WOJEWÓDZKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ-INDYWIDUALNYCH ZAWODACH LA W GOLENIOWIE

          • 15 czerwca 2023 na stadionie lekkoatletycznym w Goleniowie, odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w  Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych.  Do udziału w konkurencji pchnięcia kulą zostało zgłoszonych 16 zawodników z następujących szkół: SP4 Barlinek, SP1 Biały Bór, SP Ustronie Morskie, SP3 Police, SP Mieszkowice, SP 1 Koszalin, SP 48 szczecin, SP2 Łobez, SP1 Złocieniec, SP6 Police, SP 8 Police, SP1 Świnoujście, SP17 Koszalin, SP 11 Stargard, SP 5 Goleniów i SP Starogard.

            Szkołę Podstawową w Starogardzie, w konkurencji pchnięcia kulą reprezentowała Martyna Kopacewicz, uczennica klasy siódmej.

            W wyniku rywalizacji Nasza uczennica  zajęła V miejsce.

            Gratulujemy tak wysokiego sukcesu reprezentantce Naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

          • Wycieczka do Oceanarium

          • We wtorek 6 czerwca uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w wycieczce do Oceanarium w Kołobrzegu. Podczas wizyty uczniowie poznali tajemniczy i przepiękny świat głębin morskich.  Ogromne wrażenie na nich wywarł bajeczny świat rafy koralowej oraz ciekawe gatunki stworzeń morskich, które miały okazję zobaczyć po raz pierwszy. W Oceanarium znajdował się również sklepik, w którym uczniowie mogli zakupić pamiątki. Kolejnym punktem naszej wycieczki  był spacer po plaży oraz wizyta w lodziarni. Ten piękny słoneczny dzień był pełen wrażeń, z którymi uczniowie wrócili do szkoły.

          • Ósma klasa gra w kręgle

          • 15 czerwca klasa ósma pojechała na kręgle do Kręgielni Bowler w Nowogardzie.Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich w ostatnich dniach uczęszczania do szkoły podstawowej. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla wszystkich. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów. Pobyt w kręgielni dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.

            Magda Marcinkowska- Trela, wychowawca klasy 8.

          • Projekt INNES - edukacja pszczelarska

          • Od wiosny w naszej szkole były przeprowadzane zajęcia z edukacji pszczelarskiej promujące wartość pszczół oraz korzyści płynące z ich pracy. Każda klasa założyła swój ogród przyjazny pszczołom, mamy strefę domków dla owadów gdzie nie jest koszona trawa, uczniowie mieli ‚pszczołolekcje’ po polsku i po angielsku, a niektórzy byli nawet na wycieczce w pasiece. W zeszłe wakacje nauczycielka szkoły p.Magda Marcinkowska-Trela została zaproszona na wizytę studyjną do Oslo, gdzie zapoznała się z tym ciekawym nurtem w edukacji. Nabyta wiedza i doświadczenie zostanły przekazane uczniom szkoły.Te wszystkie działania są celem programu INNES- Innowacyjna Edukacja Szkolna.Partnerem programu INNES jest norweska organizacja pozarządowa ByBi z siedzibą w Oslo działająca na rzecz zwiększania wiedzy i świadomości na temat znaczenia pszczół w funkcjonowaniu ekosystemów zamieszkałych przez ludzi. Projekt INNES jest komplementarny z Programem English Teaching w ramach którego w szkole prowadzony jest projekt „Less is More’’Organizacja ByBi w Norwegii zainicjowała „pszczelą autostradę” prowadzącą przez Oslo, zbudowała schronienie dla dzikich zapylaczy, wykształciła setki nowych pszczelarzy. We współpracy z Norweskim Instytutem Nauk Przyrodniczych prowadzi badania dotyczące dekodowania i znaczenia tańców pszczół. Posiada szereg uli w całym mieście, w tym między innymi na dachu budynków BI, The Hub, Storebrand oraz w siedzibie organizacji mieszczącej się na królewskiej farmie Bygdø – oficjalnej letniej rezydencji Króla Norwegii, ma swoje pasieki w parkach królewskich i co roku zbiera około 750 kilogramów „miodu miejskiego”.Mamy nadzieję, że edukacja na temat znaczenia pszczół w ekosystemie zostanie w głowach i sercach uczniów z naszej szkoły i w przyszłości nie będziemy musieli się martwić o byt zapylaczy.

            Magda Marcinkowska -Trela

          • Wyjazd klasy 4 i 5 do DonkeySzot Mini ZOO w Rogozinie

          • Wycieczka do DonkeySzot Mini ZOO w Rogozinie, 12 maja 2023 r. była kolejną ciekawą przygodą dla uczniów. To idealne miejsce na doskonały wypoczynek i świetną zabawę, połączoną z edukacją. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących mini zoo w Rogozinie, kształtowanie świadomości przyrodniczej uczniów, integrowanie grupy we wspólnej zabawie oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

            Podczas wycieczki dzieci poznały wiele nowych gatunków zwierząt, m.in. ALPAKI, LAMY, OSIOŁKI, OWCE KAMERUŃSKIE, KOZY DOMOWE, KÓZKI MINIATURKI, KUCYKI SZETLANDZKIE, CZARNOSZYJE KOZY WALISERSKIE, BYK SZKOCKI HIGHLAND, RÓŻNE ODMIANY PTACTWA. Przyglądanie się zachowaniu zwierząt, karmienie ich, głaskanie  budziło wśród dzieci wiele pozytywnych emocji, co chwilę dało się słyszeć śmiech wśród naszych podopiecznych.

            Po intensywnym zwiedzaniu dzieci miały chwilę relaksu – brały udział w grach i zabawach przygotowanych przez pracowników zoo, zjadły kiełbaski z grilla i zrobiły zakupy w sklepiku. Po tak wyczerpującym dniu uczniowie  z uśmiechem na twarzy wrócili  do swoich domów.

             

            Malwina Stokowska, Elwira Warnke

          • MISTRZOSTAWA POWIATU W INDYWIDUALNYCH ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH W WĘGORZYNIE W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ AWANS UCZENNICY DO ZAWODÓW WOJEWÓDZKICH

          • 6 czerwca 2023 roku w Węgorzynie, na stadionie lekkoatletycznym, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych. W zawodach wzięły udział następujące szkoły: SP Starogard,  SP Resko, SP Runowo Pomorskie, SP Węgorzyno, SP1 Łobez, SP 2 Łobez, SP3 Łobez, SP Radowo Małe.  Naszą szkołę reprezentowała dziesięcioosobowa liczba uczniów w składzie:

             

            1. Kopacewicz Martyna,

            2. Głuchowska Wiktoria,

            3. Wielgosz Kacper,

            4. Głazowski Szymon,

            5. Zając Oliwier,

            6. Nowak Jakub,

            7. Figas Maksymilian,

            8. Grabarek Michał,

            9. Jaśkowiak Oliwier,

            10. Lorent Norbert.

             

            Nasi zawodnicy startowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 100m, bieg na 300m, bieg na 600m, bieg na 1000m, skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta 4x100m. 

             

            Najlepsze wyniki uzyskali:

            Kopacewicz Martyna:

            I miejsce w konkurencji pchnięcia kulą, wynik: 8,95m,  awans do zawodów wojewódzkich.

             

            Głuchowska Wiktoria:

            II miejsce w biegu na 600m

             

            Wielgosz Kacper:

            II miejsce w biegu na 1000m, wynik 3,22

             

            Głazowski Szymon:

            III miejsce w biegu na 1000m, wynik 3:22,7

             

            Zając Oliwier, Nowak Jakub, Figas Maksymilian, Grabarek Michał:

            III miejsce w sztafecie 4x100m

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim Naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

          • 14 MEDALI NA POWIATOWYCH CZWARTKACH LEKKOATLETYCZNYCH W WĘGORZYNIE

          • W roku szkolnym 2022/23 odbyły się cztery popołudniowe wyjazdy na Powiatowe Czwartki Lekkoatletyczne w Węgorzynie, dwa w sesji jesiennej i dwa w sesji wiosennej. Celem zawodów była popularyzacja lekkoatletyki- „królowej sportu”, wyłonienie najlepszych młodych talentów i zabawa poprzez sport. Zgodnie z regulaminem, zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: biegowej i technicznej.

            W tym roku szkolnym, sklasyfikowani do medalu zostali zawodnicy rundy jesiennej, wiosennej, którzy uczestniczyli w przynajmniej trzech najlepszych startach.

             

            Poniżej przedstawiamy listę medalistów:

            Kl. IV, rocznik 2012:

            • Kasicka Amelia

            III miejsce w konkurencji rzutu piłeczką palantową

             

            Kl. V, rocznik 2011:

            • Koszyk Jakub

            I miejsce w konkurencji skoku w dal- awans do Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi,

            II miejsce w konkurencji biegu na 60m

             

            • Kułakowska Lena- miejsce poza podium, medal za czynne uczestnictwo w zawodach
            • Szymańska Natalia- miejsce poza podium, medal za czynne uczestnictwo w zawodach

             

            KL. VI, rocznik 2010:

            • Laskowski Bartosz

            I miejsce w konkurencji rzutu piłeczką palantową

             

            • Borcz Julian

            II miejsce w konkurencji biegu na 60m

            II miejsce w konkurencji skoku w dal

             

            • Zakrzewski Przemysław

            III miejsce w konkurencji skoku w dal

             

            • Wawrzyniak Kewin

            II miejsce w konkurencji rzutu piłeczką palantową

             

            • Kaciuba Wiktor

            III miejsce w konkurencji biegu na 60m

            III miejsce w konkurencji rzutu piłeczką palantową

             

            • Wójcik Aleksander- miejsce poza podium, medal za czynne uczestnictwo w zawodach
            • Komorowski Krzysztof- miejsce poza podium, medal za czynne uczestnictwo w zawodach

             

                        Nasi sportowcy zdobyli w sumie 14 medali, serdecznie gratulujemy wszystkim Naszym zawodnikom sumienności i zaangażowania oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!

          • STARSZAKI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA VII POWIATOWYCH POTYCZKACH PRZEDSZKOLAKÓW W RESKU

          • To już tradycja, że na przełomie maja i czerwca starszaki reprezentują Starogard na potyczkach sportowych, organizowanych corocznie przez Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka w Resku.

            Również w tym roku, 2 czerwca, nasza 10 - osobowa drużyna „Motylków” stanęła w sportowe szranki aż z ośmioma drużynami. Pokazaliśmy nieustraszonego sportowego ducha a także szczerą wolę walki i zwycięstwa za co otrzymaliśmy honorowy puchar, medale oraz fantastyczne nagrody rzeczowe, które sprawiły nam wiele radości. Wiemy, że nie zawsze udaje się wygrywać, ale dobra zabawa, okazja do ruchu i uśmiech mają swoją wartość. Dziękujemy naszym kolegom za doping dodający nam siły i skrzydeł a także p. Agacie Perce za pomoc i towarzyszenie nam w imprezie.

            I.Lisowska

          • DZIEŃ MAMY I TATY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

          • „Wiele świąt jest różnych w roku, ale dwie szczególne daty

            są dla dzieci najważniejsze - to Dzień Mamy i Dzień Taty”.

            Tymi słowami starszaki z Oddziału przedszkolnego przywitały we wtorek 6 czerwca, w swojej pięknie udekorowanej sali, ukochanych Rodziców. Jako wyraz miłości, przywiązania, szacunku i wdzięczności dzieci przygotowały występ artystyczny. Zatańczyły energetyczny taniec z pomponami, zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wiersz dostarczając Rodzicom radości, wzruszeń i powodów do dumy. Nie zabrakło także gromkiego „Sto lat!”, własnoręcznie wykonanych prezentów, buziaków i uścisków. Po części artystycznej wszyscy miło gawędzili przy słodkim poczęstunku. Było ciepło i rodzinnie. Takie chwile uświadamiają, że Rodzina jest najważniejsza a czas spędzony z Bliskimi - bezcenny.

            I.Lisowska

          • ŚCIEŻKA SENSORYCZNA „NOWAKÓWKA” DLA PRZEDSZKOLAKÓW I UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

          • Dzięki uprzejmości, życzliwości, pomocy i współpracy z Rodzicami udało się urzeczywistnić na terenie naszej szkoły pomysł wykonania ścieżki sensorycznej z naturalnych materiałów. Ścieżka sensoryczna - to coś w rodzaju toru przeszkód, wykonanego z komponentów o różnej fakturze i strukturze, których zadaniem jest stymulowanie zmysłu dotyku a dokładniej receptorów znajdujących się na stopach. Spacery po ścieżce sensorycznej, najlepiej boso lub w skarpetkach, ćwiczą sprawność motoryczną, koordynację ruchową, zmysł równowagi, planowanie ruchu, sprzyjają integracji sensorycznej. Ścieżka sensoryczna jest wskazana dla wszystkich dzieci - działa terapeutycznie, stymulująco, rozwijająco. Uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie ścieżki przez Panią Dyrektor Ryszardę Czaban w asyście Dawida Nowaka miało miejsce 1 czerwca. Przedszkolaki z Oddziału przedszkolnego dokonały inauguracyjnego przejścia po ścieżce, testując jej dobroczynne właściwości. Zapraszamy do korzystania ze ścieżki zgodnie z regulaminem - oby służyła społeczności szkolnej jak najdłużej.

            Składam serdeczne podziękowania inwestorom i głównym wykonawcom - Państwu Magdalenie i Piotrowi oraz Jakubowi i Dawidowi Nowakom za zaangażowanie, materiały, narzędzia, „myśl techniczną” oraz trud włożony w wykonanie ścieżki. Równie serdeczne podziękowania kieruję do Pań: Moniki Borowiec i Pauliny Falko za „własnoręczny” wkład w tworzenie ścieżki, Pani Elwirze Warnke za materiały oraz Panu Krzysztofowi Roszkowskiemu za prace wykończeniowe.

            I.Lisowska

          • Dzień Dziecka

          • Pierwszy czerwca to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. Nie mogło być inaczej w naszej szkole.Na uczniów czekało 8 stanowisk z rozrywkami: dmuchane zjeżdżalnie, zawody sportowe, pieczenie kiełbasek, kręcenie waty cukrowej, malowanie twarzy, rysowanie kredą chodnikową, puszczanie baniek mydlanych oraz dyskoteka.Wspólna zabawa była znakomitą odskocznią od szkolnych obowiązków których natłok w ostatnich dniach roku szkolnego jest ogromny.Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia. Szczególnie podziękowania kierujemy do Państwa Magdaleny i Kamila Głuchowskich za zasponsorowanie lodów dla wszystkich uczniów.Życzymy Dzieciom, aby radość w życiu zawsze i wszędzie im towarzyszyła.

             

            Fotorelacja wkrótce ;)

          • VI MIEJSCE CHŁOPCÓW W FINALE WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ W STARGARDZIE

          • 29 maja 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym w Stargardzie, odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lidze Lekkoatletycznej- chłopców.  Do rywalizacji w zawodach przystąpiły następujące szkoły z województwa zachodniopomorskiego: SP Starogard, SP3 Kołobrzeg, SP2 Goleniów, SP7 Stargard, SP1 Szczecinek, SP3 Gryfino, SP1 Złocieniec, SP 48 Szczecin. Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników, startujących w następujących konkurencjach:

            • Blok szybkościowy:

            Zając Oliwier, Nowak Jakub- bieg na 100m,

            Roszkowski Bartosz- bieg na 300m.

             

            • Blok wytrzymałościowy:

            Wielgosz Kacper, Głazowski Szymon, Lorent Norbert- bieg na 1000m.

             

            • Blok skocznościowy:

            Jaśkowiak Oliwier, Grabarek Michał, Figas Maksymilian- skok w dal.

             

            • Blok rzutów:

            Michniewski Antoni, Chomycz Damian, Parzyszek Kacper- pchnięcie kulą.

             

            • Sztafeta 4x100m:

            Zając Oliwier, Nowak Jakub, Grabarek Michał, Jaśkowiak Oliwier.

            Osiągnięte w bezpośredniej rywalizacji wyniki zostały przeliczone na punkty według tabel punktowych. Na wynik drużyny składało się 12 lub mniej wyników, po 2 najlepsze wyniki z każdego z bloków (szybkościowy, wytrzymałościowy, skocznościowy, rzutów) oraz 4 najlepsze z pozostałych lub sztafety.

            W wyniku zaciętej rywalizacji Nasi chłopcy wywalczyli VI miejsce w województwie.

            Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

          • MISTRZOSTWA POWIATU W TRÓJBOJU LEKKOATLETYCZNYM W RESKU

          • 26 maja 2023 roku w Resku, odbył się Powiatowy Trójbój Lekkoatletyczny. W zawodach wystartowały reprezentacje następujących szkół podstawowych: SP Starogard, SP Resko, SP Węgorzyno,  SP1 Łobez, SP 2 Łobez, SP 3 Łobez.  Zgodnie z regulaminem WSZS szkołę reprezentowało 5 zawodników/zawodniczek urodzonych w 2012 roku i młodszych.

            Naszą reprezentację stanowili:

            DZIEWCZĘTA

            1. Kasicka Amelia, rocznik 2012,
            2. Minko Alicja, rocznik 2012,
            3. Brzezińska Amelia, rocznik 2012,
            4. Zdunkiewicz Maja, rocznik 2012,
            5. Kornobis Jowiata, rocznik 2012.

             

            CHŁOPCY

            1. Głuchowski Oskar, rocznik 2013,
            2. Borowik Maciej, rocznik 2013,
            3. Waszyński Julian, rocznik 2013,
            4. Stasiewicz Błażej, rocznik 2013.

            Rywalizacja drużynowa poległa  na wykonaniu zadań w trzech konkurencjach przez każdego zawodnika: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową. Na wynik drużyny składały się końcowe rezultaty 4 najlepszych zawodników/ zawodniczek z 5 startujących.

            W wyniku meczącej i bardzo emocjonującej rywalizacji, drużyna dziewcząt  zajęła IV miejsce, natomiast drużyna chłopców miejsce VI .

            Najlepszy wyniki w drużynie dziewcząt  i chłopców ze wszystkich trzech konkurencji uzyskali:

            • Kasicka Amelia,
            • Głuchowski Oskar.

             

                      Gratulujemy całej reprezentacji Naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

          • Egzamin ósmoklasisty 2023

          • W dniach 23-25 maja 2023 r. dwudziestu uczniów klasy ósmej naszej szkoły przystąpiło do egzaminu. Podczas trzech dni ósmoklasiści zmagali się z zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Cieszymy się, że do egzaminu przystąpili wszyscy nasi ósmoklasiści, a sam egzamin przebiegał spokojnie, w atmosferze pracy nad rozwiązywaniem zadań z poszczególnych przedmiotów.Trzymamy kciuki za wyniki każdego ucznia! Niech będą one przepustką do wymarzonych szkół ponadpodstawowych.

            Magda Marcinkowska-Trela, wychowawca kl. VIII

          • POWIATOWE BIEGI GÓRSKIEGO W RESKU

          • 19 maja 2023 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół w Resku odbyły się Powiatowe Biegi Górskiego, w ramach Łobeskiej Ligii Biegowej.

            Celem zawodów była popularyzacja biegania i współzawodnictwo sportowe. Naszą szkołę reprezentowało 24  uczniów z klas I-VIII.

             

            Najlepsze wyniki uzyskali:

             

            Klasyfikacja indywidualna- dziewczęta:

            Rocznik 2009

            • II miejsce- Głuchowska Wiktoria

             

            Klasyfikacja indywidualna-chłopcy:

            Rocznik 2014

            • VI miejsce- Gabriel Perka

            Rocznik 2011

            • VI miejsce- Koszyk Jakub

            Rocznik 2009

            • II miejsce- Wielgosz Kacper
            • III miejsce- Głazowski Szymon
            • V miejsce- Lorent Norbert

            Rocznik 2008

            • II miejsce- Jaśkowiak Oliwier

            Na koniec zawodów zwycięzcy zostali uhonorowani medalem, dyplomem oraz nagrodą rzeczową. Zawody przebiegły w atmosferze ducha fair play.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim Naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

             

             

          • PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W GOSPODARSTWIE PASIECZNYM „STĘPNIAK” W RUSINOWIE

          • W tym roku przedszkolaki z Punktu i Oddziału przedszkolaki miały okazję świętować Światowy Dzień Pszczół (20 maja) w bezpośredniej bliskości tych pożytecznych owadów, przyjmując zaproszenie do odwiedzin rodzinnej pasieki Państwa Joanny i Jakuba Stępniaków w Rusinowie. Rodzinna pasieka –to miejsce, gdzie hoduje się pszczoły, produkuje i sprzedaje miód oraz inne pszczele produkty. Przemili właściciele oraz nasza koleżanka Wiktoria, która czyniła honory Gospodyni w stroju pszczelarza, przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Były ciekawe opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, ulach, pszczelich produktach, roli pszczół w zapylaniu roślin. Był pokaz działania podkurzacza oraz zwijania świecy z wosku pszczelego. Mogliśmy docenić walory smakowe i zdrowotne miodu podczas jego degustacji. Najbardziej emocjonujące było jednak spotkanie oko w oko z samą królową oraz trutniem, którzy zupełnie niegroźni spacerowali śmiałkom po rękach. Każdy z nas otrzymał słoiczek z rzepakowym miodkiem świeżutko odwirowanym na naszych oczach w wielkiej wirówce. Widzieliśmy także z daleka ule z uwijającymi się przy nich pracowitymi pszczołami. Potem czekał na nas poczęstunek – kiełbaski z grilla, które spałaszowaliśmy z wielkim smakiem. Również pani Dyrektor złożyła krótką wizytę w pasiece. Pełni wrażeń podziękowaliśmy naszym Gospodarzom za wspaniałą gościnę i udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

            Raz jeszcze serdecznie dziękujemy Rodzicom Wiktorii za umożliwienie nam tak wyjątkowej lekcji przyrody i ekologii oraz dobrej zabawy. Dziękujemy także Rodzicom – Paniom: Ewelinie Duczyńskiej, Magdalenie Nowak i Annie Wawrzyniak za obecność i pomoc podczas wycieczki.

            I.Lisowska

          • III MIEJSCE CHŁOPCÓW NA MISTRZOSTAWACH POWIATU W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM W WĘGORZYNIE

          • 17 i 22 maja 2022 roku w Węgorzynie, odbył się Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny. W zawodach wystartowały reprezentacje następujących szkół podstawowych: SP Starogard, SP Resko, SP Radowo Małe, SP Runowo Pomorskie, SP Węgorzyno, SP 2 Łobez, SP 3 Łobez, SP Dobra.  Zgodnie z regulaminem WSZS szkołę reprezentowało 6 zawodników/zawodniczek urodzonych w 2010 roku i młodszych.

            Naszą reprezentację stanowili:

            DZIEWCZĘTA

            1. Kasicka Amelia, rocznik 2012,
            2. Szymańska Natalia, rocznik 2011,
            3. Minko Alicja, rocznik 2012,
            4. Kułakowska Lena, rocznik 2011,
            5. Brzezińska Amelia, rocznik 2011,
            6. Zdunkiewicz Maja, rocznik 2012 (nieobecna  22 maja 2023r. w biegu na 600m)

             

            CHŁOPCY

            1. Koszyk Jakub, rocznik 2011,
            2. Laskowski Bartosz, rocznik 2010,
            3. Kaciuba Wiktor, rocznik 2010,
            4. Komorowski Krzysztof, rocznik 2010 (nieobecny 22 maja 2023r. w biegu na 1000m)
            5. Zakrzewski Przemysław, rocznik 2010,
            6. Wójcik Aleksander, rocznik 2010.

            Rywalizacja drużynowa poległa, na wykonaniu zadań w czterech konkurencjach przez każdego zawodnika: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600m (dziewcząt), bieg na 1000m (chłopców). Na wynik drużyny składały się końcowe rezultaty 5 najlepszych zawodników/ zawodniczek z 6 startujących.

            W wyniku meczącej i bardzo emocjonującej rywalizacji, drużyna chłopców zajęła III miejsce, natomiast drużyna dziewcząt VII miejsce.

            Najlepszy wyniki w drużynie dziewcząt  i chłopców ze wszystkich czterech konkurencji uzyskali:

            • Kasicka Amelia,
            • Koszyk Jakub.

             

            Najlepsze wyniki w pojedynczych konkurencjach uzyskali:

            DZIEWCZĘTA

            • Kasicka Amelia: bieg na 60 m, wynik 9,4
            • Kasicka Amelia: skok w dal, wynik 3,60m
            • Szymańska Natalia: rzut piłeczką palantową, wynik 30m
            • Szymańska Natalia: bieg na 600m, wynik 2,20

             

            CHŁOPCY

            • Koszyk Jakub: bieg na 60 m, wynik 8,27
            • Koszyk Jakub: skok w dal, wynik 4,51m
            • Koszyk Jakub: rzut piłeczką palantową, wynik 43m
            • Laskowski Bartosz: rzut piłeczką palantowa, wynik 43m
            • Zakrzewski Przemysław: bieg na 1000m, wynik 3,49

                      Gratulujemy całej reprezentacji Naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

          • Pszczołolekcje w klasach V - VIII

          • Pszczoły należą do niezwykle pożytecznych gatunków, ale są tez gatunkiem zagrożonym. Ich ochrona, dbałość o dobrostan i zwiększenie populacji to zadanie na wiele pokoleń naprzód. To dlatego tak ważna jest edukacja pszczelarska. Uczniowie starszych klas naszej szkoły wzięli udział w Pszczołolekcjach i mieli okazje na własne oczy zobaczyć, jak wyglądają niektóre części procesu wytwarzania miodu, ale przede wszystkim dowiedzieli się dlaczego pszczoły są tak ważnym elementem ekosystemu. Dzięki oglądaniu i dotykaniu nasion i żywych roślin miododajnych uczniowie zdobyli wiedzę jak w warunkach domowych mogą wspomóc pszczoły i inne dzikie zapylacze. Taka żywa lekcja przyrody jest dużo skuteczniejsza niż zwykła książkowa nauka.

            Magda Marcinkowska -Trela

          • DZIEN PATRONA W SZKOLE W STAROGARDZIE

          •           12 maja 2023 roku był w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie bardzo wyjątkowym dniem. Wtedy to świętowaliśmy Dzień Patrona – sześć lat po nadaniu szkole imienia i poświęceniu sztandaru. Gościliśmy Burmistrza Reska - pana Arkadiusza Czerwińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Resku - pana Jana Czabana, Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Justynę Wielgosz.

                      Podczas apelu uczniowie wraz z dyrektorem szkoły złożyli  kwiaty pod tablicą pamiątkową. W słowno – muzycznej części uroczystości mogliśmy usłyszeć wiele informacji o życiu i działalności naszej patronki. Nie zabrakło wspomnień z uroczystości nadania szkole imienia Ireny Sendlerowej. Pogram artystyczny, w wykonaniu uczniów szkoły, został przygotowany przez panią Malwinę Stokowską i Elwirę Warnke.  Dekoracje stworzyła pani Paulina Falko, a pan Arkadiusz Filasek czuwał nad oprawą dźwiękową uroczystości.

                      Obchody Dnia Patrona zostały poprzedzone konkursem plastycznym, pt. Ja i tolerancja. Nagrody otrzymali następujący uczniowie: Cezary Mroczek, Maria Walkowiak, Julia Kluska, Oliwia Fabisiak, Oliwia Tomala, Lena Perka, Hanna Tymoszyńska, Martyna Kopacewicz, Julia Mroczek. Otrzymali oni nagrody książkowe i dyplomy.  

                      Biorąc udział w  tej ważnej uroczystości daliśmy kolejny raz wyraz uznania dla Ireny Sendlerowej – jednej z najwybitniejszych postaci XX wieku  -  i jej dokonań.

             

            Elwira Warnke

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Ireny Sendlerowej w Starogardzie
      • Starogard 12 72-315 Resko Poland
      • mgr Ryszarda Czaban
      • +48 91 39 500 23, Fax: +48 91 39 500 23
  • Galeria zdjęć

      brak danych