• 78. rocznica zakończenia działań wojennych na Ziemi Reskiej

• 3 marca 2023 r. mija 78. rocznica zakończenia działań wojennych na Ziemi Reskiej. W tym dniu uczniowie naszej szkoły wybrali się na cmentarz w Starogardzie, aby ustawić dekoracyjne krzyże na nagrobkach kombatantów spoczywających w Starogardzie. Dzięki pamięci i zaangażowaniu p. Anieli Muszyńskiej symbole orła białego na biało – czerwonym tle oraz drewniany krzyż ozdobiły nagrobki a uczniowie mieli okazję poznać naszą najbliższą historię.

• DZIEŃ DINOZAURA - ZAJĘCIA OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

• W czwartek 2 marca, w ramach obchodów Dnia Dinozaura, w Oddziale przedszkolnym odbyły się zajęcia otwarte, prowadzone metodą stacji zadaniowych. Zajęcia obserwowali zaproszeni goście: p. Dyrektor Ryszarda Czaban oraz nauczyciele naszej szkoły: p. Paulina Falko, p. Judyta Jędrzejczak oraz p. Edyta Więckowska. Odwiedzili nas również młodsi koledzy i koleżanki z Punktu przedszkolnego.

Starszaki już od początku tygodnia przygotowywały się do tego dnia poznając tajemnice prehistorii a w szczególności fascynujące dzieje dinozaurów. Metoda stacji zadaniowych - to jedna z metod aktywizujących, która znakomicie wspiera całościowy rozwój dziecka wyzwalając jego zaangażowanie; uczy pracy w grupie, współdziałania, komunikacji, wspólnej odpowiedzialności za zadanie, porządku, cierpliwości, koncentracji, wytrwałości. Zadania, z którymi zmierzyły się starszaki sprzyjały rozwijaniu i doskonaleniu spostrzegania, myślenia matematycznego, sprawności manualnej, znajomości liter i cyfr.

Starszaki pracowały w wyłonionych przez siebie zespołach a ukończenie zadania odnotowywały na specjalnej grupowej zbiorczej karcie. Świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, nawet jeśli niektóre sprawiły nieco więcej trudności a przy tym - po prostu dobrze się bawiły. Również nasi młodsi goście spróbowali swoich sił w niektórych zadaniach. Dzień Dinozaura upłynął w miłej atmosferze i był pełen pozytywnych doświadczeń.

I. Lisowska