Z okazji przypadającego 22 marca Światowego Dnia Wody dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w ciekawych zajęciach, których celem było wzbogacenie wiedzy przyrodniczej oraz świadomości ekologicznej. Poprzez udział w zabawach sensorycznych i badawczych przedszkolaki poznawały fascynujące tajemnice wody i jej niezwykłe właściwości w zależności od stanu skupienia, temperatury czy gęstości. Eksperymenty z rozpuszczaniem substancji, pływającymi i tonącymi przedmiotami, migracją wody rozwijały ciekawość poznawczą dzieci, zmysł obserwacji, myślenie przyczynowo-skutkowe, dociekliwość. Dzieci mogły dokonywać odkryć i samodzielnie próbować formułować pierwsze, proste spostrzeżenia i wnioski na temat praw fizycznych i chemicznych, dotyczących wyporności, ciśnienia, napięcia powierzchniowego, kapilarności czy dyfuzji. Uzupełnieniem działań badawczych były także prace plastyczne i zabawy ruchowe, ilustrujące obieg wody w przyrodzie.
Walor ekologiczny zajęć polegał na ukazaniu dzieciom, że woda jest życiodajnym skarbem naszej planety, bezcennym dla świata roślin, zwierząt i ludzi, niezbędnym dla przetrwania i zdrowia. Ważnym elementem zajęć było uwrażliwianie przedszkolaków na konieczność dbania o czystość środowiska, poznanie sposobów na codzienne oszczędzanie wody oraz promowanie nawyku picia zwykłej, niegazowanej wody zamiast kolorowych, modnych napojów.