• Marzec 2023

• Warsztat serowarski

• 8 marca uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w warsztatach na temat produkcji sera. Uczniowie mogli na własne oczy przekonać się, jak powstaje ser typu mozarella. Korzystając ze swojej wiedzy matematycznej wyliczyli proporcje podpuszczki do mleka. Następnie obserwowali wzrost temperatury mleka, formowanie załomu, krojenie skrzepu oraz własnoręcznie odławiali ziarno. Następnie formowali zgrabne, mozarellowe kulki. Uczniowie dowiedzieli się również dlaczego ważne jest zachowanie odpowiedniej temperatury oraz zasad higieny podczas produkcji oraz mogli wykazać się znajomością angielskiego słownictwa. Zajęcia odbyły się w ramach projektu English Teaching Nidzickiej Fundacji Rozwoju Nida współpracującej z Polsko- Amerykańską Fundacją Wolności. Projekt dotyczy uświadamiania wartości które niesie nam środowisko naturalne. Sprzęty kuchenne wykorzystane podczas zajęć pochodzą z rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Zajęcia prowadziła Magda Marcinkowska-Trela.

Galeria zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/17YtFkTJh8nO0s8SnmdNCevhn2PpU7czD?usp=share_link

• "Piątek - Nauki Zakątek"

• 31 marca uczniowie całej szkoły wzięli udział w nietypowych zajęciach edukacyjnych. Zajęcia odbywały się w pracowniach: językowej, literackiej, fotograficznej, kulinarnej, artystycznej, doświadczeń, matematycznej, muzycznej, gimnastycznej i ogrodniczej. Uczniowie mieli zajęcia w grupach mieszanych z różnych klas, dzięki czemu młodsi i starsi uczniowie ćwiczyli współpracę międzyklasową. Warsztaty planowane są co miesiąc i pomagają w realizacji podstawy programowej w niekonwencjonalny sposób. Dużym wsparciem stał się sprzę zakupiony w ramach programu "#LaboratoriaPrzyszłości".

Link do galerii: https://drive.google.com/drive/folders/1Nlz9EF6iniJEmKhv7Sape9Hjbmml1qPb?usp=sharing