Serdecznie zapraszamy
Wszystkie nowo przyjęte dzieci
do Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz Klasy I
na
który odbędzie się
dnia 20 czerwca 2022r. (poniedziałek)
od godziny 10:00 do 11: 30
Serdecznie zapraszamy
Wszystkie nowo przyjęte dzieci
do Punktu i Oddziału Przedszkolnego oraz Klasy I
na
który odbędzie się
dnia 20 czerwca 2022r. (poniedziałek)
od godziny 10:00 do 11: 30
W dniu 06 czerwca br. uczniowie klasy 4 Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie wybrali się na wycieczkę szkolną nad Morze Bałtyckie.
Elementarnym i najważniejszym celem wycieczki było spędzenie czasu nad samym morzem i skorzystanie z pięknej pogody. Poprzez wspólne chwile na plaży a także aktywny spacer uczniowie kształtowali zasady świadomej dyscypliny i harmonijnego współżycia w zespole oraz poczucia współodpowiedzialności za siebie i innych. Ponadto upowszechniali atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego, z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa. Wycieczka zakończyła się obiadem w ulubionej restauracji uczniów czyli McDonald:)
7 czerwca 2022 na stadionie lekkoatletycznym w Goleniowie, odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej- Indywidualne Zawody w Lekkoatletyce, dziewcząt i chłopców.
Szkołę Podstawową w Starogardzie, w konkurencji skoku w dal reprezentowali:
W wyniku rywalizacji nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:
I miejsce w konkurencji skoku w dal- Konrad Szymański, wynik: 5,52m.
VIII miejsce w konkurencji skoku w dal- Amelia Jankowska, wynik 4,44m.
Gratulujemy tak wysokiego sukcesu reprezentacji Naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
W roku szkolnym 2021/22 odbyły się cztery wyjazdy na Powiatowe Czwartki Lekkoatletyczne, dwa w sesji jesiennej do Łobza, Reska i dwa w sesji wiosennej do Węgorzyna. Celem zawodów była popularyzacja „królowej sportu”, wyłonienie najlepszych młodych talentów i zabawa przez sport. Zgodnie z regulaminem, zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach: biegowej i technicznej.
W tym roku, wyjątkowo sklasyfikowani do medalu zostali zawodnicy rundy jesiennej, wiosennej, którzy uczestniczyli w przynajmniej dwóch najlepszych startach.
Poniżej przedstawiamy listę medalistów:
Kl. IV, rocznik 2011:
Kl. V, rocznik 2010:
KL. VI, rocznik 2009:
Nasi sportowcy zdobyli w sumie 15 medali. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
W dniach 27-29 maja 2022 r. uczniowie kl. IV- VIII uczestniczyli w trzydniowej wycieczce śladami pierwszych Piastów.
W Gnieźnie młodzież mogła zobaczyć słynną katedrę i wysłuchać opowieści o Drzwiach Gnieźnieńskich, na których jak w księdze zapisano historię życia św. Wojciecha. Interesującym punktem programu była osada archeologiczna w Biskupinie. Uczniowie poznali wiele ciekawych historii o prawosłowiańskim grodzie i o tym, jak żyli nasi przodkowie. W Poznaniu oprócz słynnych ratuszowych koziołków i pięknych zabytkowych kamienic młodzież zwiedziła katedrę na Ostrowie Tumskim, która była miejscem pochówku pierwszych władców Polski. W trakcie wycieczki można było zobaczyć sztuczne jezioro Malta z największym w Polsce torem wioślarskim. Ciekawym punktem programu było „Rogalowe Muzeum” w Poznaniu, gdzie uczniowie wzięli udział w pokazie wypieku oraz poznali sposób produkcji Rogali Świętomarcińskich.
Wycieczka „szlakiem początków państwa polskiego” była niezapomnianą lekcją historii i ciekawą przygodą.
Fotorelacja:
https://drive.google.com/drive/folders/1G8sQZ3C6VgLZij5MBcJ9jAR-yuUC0ZQh?usp=sharing
3 czerwca 2022 roku na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół w Resku odbyły się Powiatowe Biegi Górskiego, w ramach Łobeskiej Ligii Biegowej.
Celem zawodów była popularyzacja biegania i współzawodnictwo sportowe. Naszą szkołę reprezentowało 30 uczniów z klas I-VIII.
Najlepsze wyniki uzyskali:
Klasyfikacja indywidualna- dziewczęta:
Rocznik 2014
Rocznik 2008
Klasyfikacja indywidualna-chłopcy:
Rocznik 2013
Rocznik 2011
Rocznik 2009
Rocznik 2008
Rocznik 2007
Na koniec zawodów zwycięzcy zostali uhonorowani medalem, dyplomem oraz nagrodą rzeczową. Zawody przebiegły w atmosferze ducha fair play.
Serdecznie gratulujemy wszystkim Naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Niedawno uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w akcji : „Tydzień Pisania Listów”. Przedsięwzięcie to zostało nam zaproponowane, jako forma współpracy przez nauczycieli pracujących w Szkole Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach. Wysłaliśmy 6 listów zaadresowanych do wybranych uczniów. 27 maja otrzymaliśmy korespondencję zwrotną. Następnie podczas lekcji języka polskiego uczniowie odczytywali listy od swoich koleżanek i kolegów ze szkoły w Kielcach. Z wielkim przejęciem rozrywaliśmy koperty i odczytywaliśmy, to co napisali do nas uczestnicy akcji. Mamy nadzieję, że nasze listy też się spodobały czytającym.
Elwira Warnke i uczniowie z klasy 6
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie brali udział w projekcie pod nazwą „Pomorze Zachodnie Wsparcie Psychologiczno – Pedagogiczne”. Celem projektu było wsparcie psychologiczno - pedagogiczne uczniów związane z negatywnymi skutkami pandemii COVID - 19. Projekt obejmował zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I - III oraz uczniów klas IV - VIII z przedmiotów: język polski, matematyka oraz zajęcia teatralne.
Dodatkowe godziny w klasach I - III były poświęcone rozwijaniu uzdolnień i doskonaleniu umiejętności uczenia się. Dzieci zajmowały się między innymi kodowaniem i programowaniem. Celem było rozwijanie logicznego myślenia, dostrzeganie i rozwiązywanie problemów, komunikowanie się w grupie, współpracę a także doskonalenie kreatywności i umiejętności poszukiwania. Podczas zajęć korzystaliśmy z interaktywnej podłogi, robota edukacyjnego Photon oraz z zadań dotyczących programowania opracowanych przez wydawnictwo WSiP.Dzięki temu uczniowie w miłej atmosferze mieli zapewnioną naukę przez zabawę.
Głównym zadaniem zajęć z matematyki było utrwalenie i rozszerzenie wiadomości i umiejętności z zakresu działań na liczbach wymiernych. Między innymi były to gry i łamigłówki matematyczne oraz samodzielne wykonywanie gier dydaktycznych. Na zdjęciu uczniowie grają w samodzielnie wykonaną grę Piotruś z zamiany ułamków zwykłych na dziesiętne.
Głównym cele zajęć z języka polskiego była integracja. Dotyczyła ona nie tylko społeczności szkolnej, ale oparła się również o nawiązanie kontaktu ze Szkołą Podstawową w Kielcach, której patronką jest również Irena Senlerowa. Uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w akcji : „Tydzień Pisania Listów”. Przedsięwzięcie to zostało nam zaproponowane, jako forma współpracy przez nauczycieli pracujących w Szkole Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach. Wysłaliśmy 6 listów zaadresowanych do wybranych uczniów. 27 maja otrzymaliśmy korespondencję zwrotną. Następnie podczas lekcji języka polskiego uczniowie odczytywali listy od swoich koleżanek i kolegów ze szkoły w Kielcach. Z wielkim przejęciem rozrywaliśmy koperty i odczytywaliśmy, to co napisali do nas uczestnicy akcji. Mamy nadzieję, że nasze listy też się spodobały czytającym.
Dnia 27 maja 2022 r. nasze przedszkolaki z Punktu i Oddziału Przedszkolnego odwiedziły remizę strażacką w Resku.
Życzliwy Pan Strażak Krystian Woroniuk zaprezentował sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy z Panem Krystianem dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego.
Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Pan Strażak przypomniał w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę.
Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Niewątpliwie wycieczka sprzyjała osiągnięciu również tych celów.
Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
Składamy serdeczne podziękowania
Panu Krystianowi Woroniukowi
za miłe przyjęcie oraz ogromne zaangażowanie w przekazywanie wiedzy naszym dzieciom.
M. Niedźwiedzka
I. Lisowska
Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest co roku 20 maja. Jego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenie wyginięciem tych owadów.
Z tej okazji w Punkcie i Oddziale Przedszkolnym przeprowadzonych zostało wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywaniu strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody, poznały etapy powstawania miodu oraz obserwowały życie toczące się na łące w filmie edukacyjnym.
Zajęcia urozmaiciła wycieczka do pobliskiej pasieki do Państwa Dul. Pani Agnieszka D. opowiadała dzieciom jak wygląda życie codzienne pszczół oraz wyjaśniła ich rolę w przyrodzie. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć z bliska ul.
Niestety najnowsze doniesienia naukowe podają, że liczebność pszczół maleje na całym świecie. Przedszkolaki pamiętajcie, że pszczołom zawdzięczamy bardzo wiele, dlatego warto je bliżej poznać, dbać o nie i wspierać, np. sadząc w ogrodach i na balkonach rośliny przyjazne pszczołom czyli te miododajne, które dostarczają odpowiednio dużo pyłku i nektaru (np. drzewka owocowe, klony, lipy, szałwie, lawendę, rośliny astrowate i inne ). Warto zorganizować małe domowe poidełka z wodą, które pozwolą przetrwać pszczołom i innym owadom w czasie suszy. Wystarczy w tym celu płaskie naczynie z wodą z pływającymi po wierzchu patyczkami lub keramzytem. To tak niewiele, a daje tak wiele.
W imieniu dzieci z Punktu i Oddziału Przedszkolnego
przy Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie składamy Państwu Dul
serdeczne podziękowania za umożliwienie naszym wychowankom
przyjrzenia się z bliska życiu pszczół
oraz za słodki upominek w postaci dużego słoika miodu.
Dziękujemy!
M. Niedźwiedzka
I. Lisowska
Dnia 20 maja 2022r. przedszkolaki i starszaki z Punktu i Oddziału przedszkolnego po raz kolejny uczestniczyły w przedszkolnym święcie sportu organizowanym przez Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Resku pod patronatem Starostwa Powiatowego i Gminy Resko. Boisko sportowe przy Zespole Szkół w Resku znów było świadkiem emocjonującej rywalizacji wielu drużyn najmłodszych sportowców z Reska i okolicznych miejscowości. Potyczki przebiegały w sympatycznej i wesołej atmosferze pomimo groźby deszczu z ciemnych chmur wiszących nad głowami. Celem imprezy było promowanie wśród przedszkolaków zdrowego stylu życia poprzez aktywne uprawianie sportu. Nasze 10- osobowe drużyny (młodszych i starszych przedszkolaków) po złożeniu uroczystego ślubowania dzielnie stawiły czoła niełatwym konkurencjom z wykorzystaniem różnych przyborów, pokazując wszystkim godną podziwu wolę walki i sportowego ducha. Wielkie emocje udzieliły się także naszym kibicującym kolegom oraz przybyłym Rodzicom – Paniom: Marcie Mroczek, Amelii Antonik, Agacie Perce, Ewelinie Gołębiewskiej, Milenie Lorent. Serdecznie dziękujemy Mamom oraz Paniom Izie Pudełek i Dorocie Lis za doping, zdjęcia i pomoc w opiece nad naszą gromadką. W nagrodę za szlachetne współzawodnictwo i udział w zawodach otrzymaliśmy z rąk, obecnej na potyczkach i kibicującej nam, Pani Dyrektor Ryszardy Czaban medale, dyplomy a starszaki również pamiątkowy puchar oraz nagrodę-niespodziankę - akcesoria do sportowych zabaw. Po medalowej dekoracji i niezliczonych zdjęciach wszyscy mogli pokrzepić się słodkim poczęstunkiem. To był niezapomniany dzień, pełen dobrej zabawy, radości, spędzony z pożytkiem dla zdrowia i kondycji.
I. Lisowska
M. Niedźwiedzka
23 maja 2022 roku w Węgorzynie, na stadionie lekkoatletycznym, odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych. W zawodach wzięły udział następujące szkoły: SP Starogard, SP Resko, SP Runowo Pomorskie, SP Węgorzyno, SP1 Łobez i SP 2 Łobez. Naszą szkołę reprezentowała siedmioosobowa liczba uczniów w składzie:
1. Amelia Jankowska,
2. Milena Bącal,
3. Konrad Szymański,
4. Michał Jagodziński,
5. Bartosz Pudełek,
6. Mikołaj Szeliga,
7. Oliwier Jaśkowiak.
Nasi zawodnicy startowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 100m, bieg na 300m, bieg na 600m, bieg na 1000m, skok w dal.
Najlepsze wyniki uzyskali:
Konrad Szymański:
I miejsce w konkurencji skoku w dal, wynik: 5,27m, awans do zawodów wojewódzkich.
Amelia Jankowska:
II miejsce w biegu na 100m, wynik: 13: 84,
III miejsce w konkurencji skoku w dal, wynik: 4, 54m.
Michał Jagodziński:
III miejsce w biegu na 1000m, wynik 3:37.
Serdecznie gratulujemy wszystkim Naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
18 maja 2022 roku w Węgorzynie, odbył się Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny. W zawodach wystartowały reprezentacje ośmiu szkół podstawowych: SP Starogard, SP Resko, SP Radowo Małe, SP Runowo Pomorskie, SP Węgorzyno, SP1 Łobez, SP 2 Łobez, SP 3 Łobez, oddzielnie dziewcząt i chłopców.
Naszą reprezentację stanowili:
Dziewczęta:
Chłopcy:
Rywalizacja drużynowa poległa, na wykonaniu zadań w czterech konkurencjach przez każdego zawodnika: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 600m (dziewcząt), bieg na 1000m (chłopców).
W wyniku meczącej i bardzo emocjonującej rywalizacji, drużyna dziewcząt i chłopców zajęła VI miejsce.
Najlepsze wyniki w drużynie dziewcząt uzyskały:
Z kolei najlepsze wyniki wśród chłopców uzyskali:
Gratulujemy całej reprezentacji Naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
16 i 17 maja 2022 roku, to dni, kiedy uczniowie z klas 4-8 uczestniczyli w pisaniu listów do swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach.
Jako placówka sendlerowska zostaliśmy zaproszeni przez panie polonistki uczące w szkole w Kielcach, Agnieszkę Król i Aleksandrę Spurek do włączenia się w akcję tworzenia listów. Pod bacznym okiem nauczycielek, pani Elwiry Warnke (klasy 4-6) i Joanny Murat (klasy 7-8) uczniowie naszej szkoły konstruowali listy odnosząc się do stwierdzenia „Gdybym był/była Ireną Sendlerową w ówczesnych czasach ….” , nawiązując jednocześnie do obecnej sytuacji wojennej. Nadawcy wymyślali imiona odbiorców, do których mają trafić teksty. Listy zostały napisane nie tylko w języku polskim – Ulyana , uczennica klasy 4 , stworzyła wypowiedz w języku ukraińskim i zaadresowała do ukaińskiej koleżanki.
Szkolny Tydzień Pisania Listów to akcja, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Chętnie opowiadały o tym, co się dzieje w naszej szkole, jak pomagały uchodźcom z Ukrainy, i w jaki sposób nasza patronka zareagowałaby na to, co się dzieje za naszą granicą. Z niecierpliwością czekamy na korespondencję zwrotną – być może przerodzi się ona w wzajemną współpracę między naszymi szkołami.
Elwira Warnke
„To, co najcenniejsze, każdy ma w sobie. W sercu”
Irena Sendlerowa
13 maja 2022 roku był w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie bardzo wyjątkowym dniem. Wtedy to świętowaliśmy Dzień Patrona – pięć lat po nadaniu szkole imienia i poświęceniu sztandaru. Gościliśmy Starostę Powiatu Łobeskiego - panią Renatę Kulik, Burmistrza Reska - pana Arkadiusza Czerwińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Resku - pana Jana Czabana, Przewodniczącą Rady Rodziców – panią Justynę Wielgosz.
Podczas apelu uczniowie wraz z dyrektorem szkoły złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową. W słowno – muzycznej części uroczystości mogliśmy usłyszeć wiele informacji o życiu i działalności naszej patronki. Nie zabrakło wspomnień z uroczystości nadania szkole imienia Ireny Sendlerowej.
Obchody Dnia Patrona zostały poprzedzone konkursem literackim. Nagrody otrzymały następujące uczennice: Zuzanna Bieńczak, Zuzanna Okrój, Zuzanna Kaczor, Julia Mroczek – organizatorka, pani Joanna Murat wręczyła laureatkom nagrody książkowe i dyplomy.
Po apelu goście i uczniowie udali się na poczęstunek. Biorąc udział w tej ważnej uroczystości daliśmy kolejny raz wyraz uznania dla Ireny Sendlerowej – jednej z najwybitniejszych postaci XX wieku - i jej dokonań.
Udany występ uczniów
„Dzieci Ireny Sendlerowej” to tytuł przedstawienia, które miało miejsce w Szkole Podstawowej w Starogardzie, podczas piątej rocznicy obchodów święta upamiętniającego nadanie placówce imienia.
Spektakl przedstawiał działania bohaterki, która w czasie II wojny światowej ratowała żydowskie dzieci z warszawskiego getta. Wydarzenie spotkało się z wielką przychylnością zgromadzonych. Jego powodzenie było możliwe dzięki wielomiesięcznej i wytężonej pracy uczniów. W przedstawieniu udział wzięli: Julia Mroczek, Milena Bącal, Zuzanna Bieńczak, Łucja Dul, Anna Krenca, Damian Chomycz, Michał Chomycz, Maksymilian Figas, Michał Grabarek, Norbert Lorent, Antoni Michniewski, Zuzanna Okrój, Bartłomiej Roszkowski, Ola Nowak, Amelia Jankowska, Sonia Jaśkowiak, Cezary Mroczek. Bardzo dziękuję rodzicom i opiekunom wymienionych dzieci za przygotowanie przebrania. Nieocenione wsparcie było ze strony dyrektor szkoły pani Ryszardy Czaban oraz nauczycieli: pani Pauliny Falko, pani Bożeny Tomali i pana Arka Filaska. Dziękuję także pracownikom niepedagogicznym: pani Justynie Wielgosz i pani Wioletcie Głosek.
Joanna Murat
Elwira Warnke
1 maja 2022 roku w Resku, o godz. 11.00, odbył się „VII Bieg o Strzałę Widanta”. Celem zawodów była: aktywność ruchowa na świeżym powietrzu, upowszechnienie biegu, jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
Uczniowie szkół podstawowych startowali w następujących kategoriach wiekowych: kl. I-II (rocznik 2014, 2013), kl. III-IV (rocznik 2012, 2011), kl. V-VI (rocznik 2010, 2009), kl. VII-VIII (rocznik 2008, 2009), osobno w kategorii dziewcząt i chłopców.
Reprezentację naszej szkoły stanowiła grupa 26 uczniów z klas I- III i IV- VIII. Najlepsze wyniki podczas rywalizacji sportowej uzyskali:
Kl. I-II
DZIEWCZĘTA
IV m-ce Oliwia Fabisiak
CHŁOPCY
III m-ce Oskar Głuchowski
IV m-ce Maciej Borowik
V m-ce Błażej Stasiewicz
Kl. III-IV
DZIEWCZĘTA
V m-ce Lena Bartlewska
CHŁOPCY
III m-ce Jakub Koszyk
IV m-ce Oliwier Sudołowicz
Kl. V-VI
CHŁOPCY
III m-ce Norbert Lorent
V m-ce Michał Grabarek
Kl. VII-VIII
DZIEWCZĘTA
I m-ce Amelia Jankowska
CHŁOPCY
IV m-ce Konrad Szymański
V m-ce Oliwier Jaśkowiak
Każdy z uczestników po biegu otrzymał pamiątkowy medal, wodę i słodki poczęstunek. Z kolei zwycięzcy zostali nagrodzeni z rąk pana burmistrza Reska i pani sekretarz gminy: medalem, dyplomem i nagrodą rzeczową.
Rywalizacja sportowa przebiegła w miłej i pogodnej atmosferze.
Serdecznie gratulujemy wszystkim Naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
28 kwietnia w Zespole Szkół w Resku odbyła się kolejna edycja konkursu ortograficznego. Celem konkursu było podniesienie sprawności poprawnego posługiwania się językiem polskim w piśmie, zachęcanie uczniów do zdobywania wiedzy na temat ortografii polskiej – rozwijanie zainteresowań, ćwiczenie i doskonalenie poprawnej pisowni wyrazów oraz właściwej interpunkcji, a także wzbudzanie pozytywnej rywalizacji wśród dzieci. Naszą szkołę reprezentowali: Livia Daniel, Lena Małkowska, Igor Majchrzak, Lena Czerniak, Hanna Kaczor, Zuzanna Kaczor, Zuzanna Okrój i Milena Bącal. Uczestnicy zmagań rywalizowali o pióro ufundowane przez burmistrza Reska, pana Arkadiusza Czerwińskiego.
A oto wyniki:
- Livia Daniel, II miejsce
- Lena Małkowska , III miejsce
- Lena Czerniak, III miejsce
- Zuzanna Kaczor, I miejsce (Pióro Burmistrza)
- Zuzanna Okrój , II miejsce
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Elwira Warnke
W kwietni nasza szkoła wzięła weź udział w akcji Żonkile upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była miłość. Muzeum Historii Żydów Polskich przygotowało na tę okazję pakiet materiałów edukacyjnych dla szkół:
Teksty i filmy zostały uzupełnione scenariuszami lekcji oraz kartami pracy. Materiały te zostały zaprezentowane uczniom podczas lekcji historycznych. Nie zabrakło żółtych żonkili, które wykonywaliśmy z papieru.
„Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie – gdy ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, chcemy solidaryzować się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.” – czytamy na stronie organizatora. Uczniowie naszej szkoły godnie uczcili pamięć nie tylko tych , którzy czasie powstania w getcie walczyli o godność, miłość i pokój , ale i nie zapomnieli o walczących współcześnie o pokój w swoim kraju .
Elwira Warnke
Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w uczestnictwo w akcji „Dumni z Polski”. To projekt patriotyczny, który odniósł ogromny sukces w całym kraju. Przez cały miniony tydzień pracowaliśmy nad zadaniami związanymi z naszym krajem. Rozwiązywaliśmy karty pracy, oglądaliśmy filmy dydaktyczne o Konstytucji 3 Maja, graliśmy w gry patriotyczne i pisaliśmy test historyczny. Wszystkie te działania były dostosowane do naszego wieku. Otrzymaliśmy też różne upominki związane ze świętami majowymi, m.in. naklejki, flagi, balony, smycze. Na wszystkich tych przedmiotach umieszczone zostało logo akcji „Dumni z polski” .
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w piątek. Pani dyrektor, Ryszarda Czaban wraz z nauczycielem historii, panią Elwira Warnke wręczyły zwycięzcom nagrody. Każda z klas otrzymała też dyplom za aktywne uczestnictwo w tym projekcie.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom, że tak chętnie i aktywnie promowali wartości patriotyczne. Barwy biało – czerwone, godło, hymn, konstytucja – to słowa, które towarzyszyły nam bardzo często w tym tygodniu. Poprzez te wszystkie działania cała społeczność szkolna zaakcentowała swoje przywiązanie do ojczyzny i pokazała dumę narodową.
Starogard, 28.04.2022r.
DYREKTOR SZKOŁY PODSTAOWEJ IM. IRENY SENDLEROWEJ W STARTOGARDZIE OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO
1. Na podstawie Ustawy z dnia 27 sierpnia 2009r o Finansach Publicznych (Dz.U.2021.305 t.j.), określam wymagania dla kandydatów na w/w stanowisko urzędnicze:
1) wymagania niezbędne ustawowe tj. konieczne do podjęcia pracy na danym stanowisku :
a) jest obywatelem polskim,
b) ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
c) posiada kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania pracy na określonym stanowisku tj.: ukończyła ekonomiczne studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3 – letnia praktykę w księgowości
lub ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6 – letnią praktykę w księgowości
d) nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
e) cieszy się nieposzlakowaną opinią;
2) wymagania dodatkowe tj. pozwalające na optymalne wykonywanie zadań na danym stanowisku:
a) znajomość zagadnień z obszaru finansów publicznych i rachunkowości oraz aktów wykonawczych do ustaw związanych ze sprawozdawczością i rachunkowością budżetową między innymi: Ordynacji podatkowej, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych,
b) znajomość programów komputerowych: finansowo – budżetowych, WORD, EXEL, FK, KADRY, PŁATNIK
c) doświadczenie zawodowe w jednostkach sektora finansow publicznych związanych z prowadzeniem ewidencji księgowej,
d) preferowane predyspozycje: umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność, sumienność, rzetelność, dokładność, komunikatywność, kreatywność, dyspozycyjność;
e) prawo jazdy kat. B oraz samochód do dyspozycji.
2. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku
1) Obsługa finansowo-księgowa placówki – prowadzenie pełnej księgowości placówki za pomocą programu finansowo-księgowego oraz naliczanie wynagrodzeń w programie płacowym.
2) Sporządzanie w porozumieniu z dyrektorem projektów planów finansowych.
3) Sporządzanie i kontrola realizacji planu dochodów i wydatków, prowadzenie księgi głównej dla poszczególnych kont syntetycznych: działalności podstawowej dochodów wydzielonych.
4) Prowadzenie analityki dla poszczególnych zespołów kont.
5) Uzgadnianie księgowości analitycznej z syntetyczną w terminach i na zasadach określonych w przepisach.
6) Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi, po zatwierdzeniu przez Dyrektora
7) Finansowe rozliczenie inwentaryzacji
8) Sporządzenie list płac dla pracowników.
9) Prowadzenie kart wynagrodzeń, rozliczeń z Urzędem Skarbowym i ZUS (Płatnik)
10) Obliczanie zasiłków chorobowych, rozliczenie godzin ponadwymiarowych.
11) Prowadzenie rejestrów, jpk, rozliczanie podatku od towaru i usług VAT.
12) Sporządzenie obowiązujących sprawozdań finansowych w programie FK i SJO Bestia
13) Prowadzenie korespondencji w zakresie spraw finansowych.
14) Przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych z zakresu wykonywanych czynności.
3. Warunki pracy na stanowisku:
1) stanowisko pracy ma charakter w części pracy biurowej z obsługą komputera i urządzeń biurowych,
2) praca w wymiarze: pełny etat;
3) system czasu pracy – podstawowy
4) wymiar i rozkład czasu pracy:
a) dobowa norma w godzinach – 8,
b) przeciętny tygodniowy w godzinach – 40,
c) okres rozliczeniowy w miesiącach - 3 m - c.
4. Wymagane dokumenty:
1) podpisane własnoręcznie curriculum vitae (CV);
2) podpisany własnoręcznie oryginał kwestionariusza osobowego dla osoby ubiegającej o zatrudnienie;
3) kserokopia dokumentu poświadczającego wykształcenie;
4) kserokopia dokumentu poświadczającego posiadanie prawa jazdy;
5) kserokopie świadectw pracy lub innych dokumentów potwierdzających wymagane w ogłoszeniu o naborze doświadczenie zawodowe, a w przypadku pozostawania w zatrudnieniu - oświadczenie kandydata
o zatrudnieniu, ze wskazaniem daty jego rozpoczęcia;
6) inne dodatkowe dokumenty lub kserokopie dokumentów poświadczające posiadane kwalifikacje
i umiejętności (ukończone kursy, szkolenia, warsztaty i inne)
7) Oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych.
5. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać:
1) osobiście w budynku Szkoły Podstawowej w Starogardzie – sekretariat w godz.od 8.00-15.00
2) pocztą elektroniczną na adres sp_starogard@poczta.onet.pl w przypadku posiadanych uprawnień do podpisu elektronicznego;
3) pocztą na adres Szkoła Podstawowa im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie , Starogard 12, 72-315 Resko
z dopiskiem: dotyczy naboru na stanowisko urzędnicze;
w terminie od 28 kwietnia 2022r. do 16 maja 2022r. włącznie (liczy się data wpływu).
Aplikacje, które wpłyną po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Starogardzie - Biuletynu Informacji Publicznej www.spstarogard.edupage.org
Zgodnie z art.13 ust.2 pkt.4b ustawy o pracownikach samorządowych - informuję, że w miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia, wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych
w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosił 0%.
Dokumenty aplikacyjne Kandydatów biorących udział w naborze będą przechowywane przez okres 3 miesięcy od dnia nawiązania stosunku pracy z wybranym Kandydatem lub w razie nierozstrzygnięcia naboru przez okres 3 miesięcy od dnia upowszechnienia informacji o wynikach. W tym czasie Kandydaci mogą odbierać dokumenty. Po tym okresie dokumenty zostaną komisyjnie zniszczone.
Dokumenty aplikacyjne muszą być objęte następującą klauzulą:
Klauzula o ochronie danych osobowych:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r.
adres korespondencyjny: Starogard 12, 72-315 Resko, adres e-mail: mateusz.jaworski@resko.pl
Ryszarda Czaban
Dyrektor Szkoły
Załączniki:
Oswiadczenie osoby ubiegajacej sie o stanowisko.pdf
Powered by aSc EduPage