Dzień Pluszowego Misia w Punkcie i Oddziale Przedszkolnym
- 24
Z wizytą w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
- 18
Dnia 6 grudnia starszaki z Oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na koncert do filharmonii w Szczecinie.
Celem wycieczki było obcowanie z „żywą muzyką”, wdrażanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Biały, „lodowy” gmach filharmonii zrobił na wszystkich duże wrażenie swoim ogromem, przestronnością i nowoczesnym minimalizmem. Młodzi melomani, po pokonaniu wspaniałych, kręconych schodów, wysłuchali w sali kameralnej specjalnego świątecznego koncertu, dedykowanego najmłodszym, z cyklu: „DoNuta przedstawia” w wykonaniu uczniów szczecińskich szkół muzycznych. Dzieci, porwane do aktywnego słuchania muzyki przez prowadzącą koncert panią DoNutę, miały okazję usłyszeć brzmienie różnych instrumentów, przypomnieć sobie ich nazwy, rozwiązywać muzyczne zagadki, dzielić się swoją wiedzą oraz wspaniale bawić śpiewając i tańcząc do muzycznego akompaniamentu orkiestry. Wszystkim dzieciom koncert ogromnie się podobał, mamy wielką nadzieję ponownie zawitać do filharmonii-na kolejne spotkanie z muzyką.
WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM
- 3
Święty Mikołaj odwiedza dzieci w każdym miejscu na całym świecie. W poniedziałek 6 grudnia br. z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola.
Już od samego rana wszystkie dzieci z niecierpliwością wyczekiwały nadejścia tak ważnego Gościa. Od dawna przygotowywały się do tych odwiedzin ucząc się wierszyka i piosenki o Świętym Mikołaju. Starały się być bardzo grzeczne, aby zasłużyć na otrzymane od niego prezenty.
Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się, a w progu stanął On… Święty Mikołaj! Przedszkolaki były, rozpromienione i bardzo szczęśliwe.
Oprócz worka pełnego prezentów Św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz pań w przedszkolu. Na zakończenie Mikołaj wszystkim przedszkolakom i paniom osobiście wręczał duże paczki !!!
Oczekiwana cały rok wizyta Św. Mikołaja minęła bardzo szybko. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków i pań.
„Święty Mikołaju! bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym dzieciom. Do zobaczenia za rok!”
Składam serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc i przygotowanie paczek mikołajkowych oraz czerwonych strojów dla Dzieci.
Dziękuje Rodzicom Bartka Pani Karinie i Panu Andrzejowi za zakup prezentów oraz Rodzicom Bartusia Pani Monice i Panu za przygotowanie paczek jak również dziękuję Świętemu Mikołajowi za pełnioną rolę.
M.N.
List Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji i Nauki dot. szczepienia dzieci przeciw COVID-19
Warszawa, 1 grudnia 2021 r.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie
w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.
Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.
Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala.
W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc.
Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.
Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.
OTWARICE BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO PRZY SZKOLE PODDTAWOWEJ W STAROGARDZIE
- 7
„W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka.
Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój”.
To motto Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, które towarzyszyło podczas uroczystego otwarcia Boiska Wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej im. I. Sendlerowej w Starogardzie, 8 grudnia 2021 roku.
Uroczystość rozpoczęła się powitaniem pana burmistrza Reska, Arkadiusza Czerwińskiego, powitaniem pani dyrektor szkoły, Ryszardy Czaban, szanownego grona pedagogicznego, uczniów i rodziców.
Pan burmistrz w swym wystąpieniu wyraził satysfakcję z realizacji inwestycji, która służyć będzie rozwojowi fizycznemu uczniów szkoły oraz dorosłym. Życzył wszystkim korzystającym z boiska dużo entuzjazmu i radości z uprawiania sportu na tym pięknym obiekcie.
Niezwykle ważnym akcentem podczas uroczystości było złożenie przyrzeczenia, przez uczniów klas 1-8, które dotyczyło zasad współzawodnictwa w oparciu o poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji oraz uczestnictwa, we wszystkich zawodach, w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru Naszej szkoły.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było przecięcie wstęgi przez pana burmistrza, panią dyrektor oraz przedstawiciela społeczności uczniowskiej.
Po inauguracji boiska, nastąpiła część artystyczna, przygotowana w podzięce przez uczennice klasy siódmej, pod kierunkiem pani Joanny Żebrowskiej-Kuriata.
Koniec uroczystości został zwieńczony ciepłym poczęstunkiem, każdy z uczestników mógł napić się gorącej czekolady i zjeść ciepłą kiełbaskę.
Oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego, to stworzenie nowych możliwości rozwoju i realizacji pięknej idei wychowania przez sport. Powstanie tak potrzebnego i funkcjonalnego obiektu sportowego wzbogaciło szkołę i całą miejscowość.
Konkurs fotograficzny
- 6
Uczniowie z klas 4 -7 Naszej szkoły wzięli udział w wewnętrznym konkursie fotograficznym, którego tematem powinny być niezwykłe krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca miejscowości, w której mieszkają. Fotografie miały przedstawiać miejsca dotąd nieznane lub mniej znane, ale wykonane w niestandardowych ujęciach, prezentujące w ciekawy i niekonwencjonalny sposób ich walory. Z wszystkich przesłanych fotografii wyłoniono Zwyciężczynię, którą została Milena Bącal, uczennica klasy VII Serdecznie gratuluję! Wszystkim Uczestnikom dziękuję za wzięcie udziału w konkursie.
Warsztaty tworzenia mydła zapachowego w klasie IV
02 grudnia br. w klasie czwartej odbyły się warsztaty robienia mydła zapachowego. Warsztaty zorganizowała Pani Bożena Tomala.
Podczas zajęć prowadząca krok po kroku tłumaczyła co należy zrobić aby wykonać mydło. Na początku uczniowie wybierali foremki do kształtu na ich mydełka, następnie wybierały zapach jaki ma mieć. Do naczynka należało wlać dokładnie 3 krople zapachu i wymieszać je z ciepłą parafiną. Następnie należało wybrać kolor mydełka i dodatki Wszystkie mydełka zostały pięknie zapakowane i obwiązane kolorowymi tasiemkami. Zajęcia bardzo podobały się Uczniom.
Malwina Stokowska
SPEKTAKL „DZIADY”, część II
- 1
2 grudnia uczniowie z klas 6-8 udali się do Gryfickiego Domu Kultury na przedawnienie pt. Dziady, część II. Jest to nazwa uroczystości obchodzona na pamiątkę dziadów, czyli w ogólności zmarłych przodków. Spektakl ten został przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Wyróżniał się sporą dawką scen plastyczno – muzycznych – poszczególne duchy ukazywały się nam w sposób bardzo realistyczny. Największe wrażenie na uczniach wywarła walka – taniec z duchem – upiorem. Maska kukły i białe szaty w ciemnej sali były czymś naprawdę interesującym. To, co działo się na scenie, spotkało się z życzliwym odbiorem uczniów, a brawom po zakończonym spektaklu nie było końca….
Elwira Warnke
Mikołajki w klasie VIII
Mikołajki, obchodzone 6 grudnia, to czas obdarowywania prezentami małych i dużych przez Świętego Mikołaja. Święto to jest bardzo często obchodzone w szkołach. Do uczniów klasy 8 również zawitał „pan w długiej, białej brodzie”. Niestety, Mikołaj ma w tym dniu wiele pracy i nie udało się wypatrzeć, ale zostawił dla każdego z uczniów drobne upominki. Podczas tego spotkania mikołajkowego, oprócz prezentów, pojawiły się kolędy i pastorałki, było sporo śmiechu, a świąteczny nastrój na dobre zagościł w sali nr 21…
Elwira Warnke
19 listopada - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy Wobec Dzieci
- 6
PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PUNKTU I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
- 21
Dnia 9 listopada 2021r. w naszej szkole miała miejsce ważna i piękna uroczystość. W obecności zaproszonych Gości- Pani Dyrektor szkoły Ryszardy Czaban, Pani Przewodniczącej Rady Rodziców Justyny Wielgosz a także Rodziców, dzieci z Punktu przedszkolnego i Oddziału przedszkolnego dostąpiły zaszczytu PASOWANIA - zostały pełnoprawnymi Przedszkolakami oraz Starszakami.
W części artystycznej dzieci z ogromnym przejęciem zaprezentowały swoje talenty dając dowód, jak wiele już wiedzą i potrafią- recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły, odgrywały role w inscenizacji. Dla niektórych był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością i wielka próba odwagi, którą musieli wykazać się nasi podopieczni. Punktem kulminacyjnym uroczystości było ślubowanie złożone przez dzieci a następnie akt pasowania dokonany przez Panią Dyrektor poprzez dotknięcie ramienia specjalnym lizakiem.
Na znak włączenia do grona Przedszkolaków i Starszaków dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy, pamiątkowe kuferki i upominki. Z tej okazji także Rada Rodziców ufundowała dla Punktu i Oddziału Przedszkolnego grupowe prezenty-niespodzianki, za które serdecznie dziękujemy. Uroczystość zakończyła się pozowaniem do pamiątkowego zdjęcia.
Dla wszystkich pasowanych dzieci ten dzień był bardzo emocjonującym przeżyciem a dla Rodziców powodem do dumy i wzruszeń. Składamy podziękowania wszystkim, którzy pomagali w organizacji tego radosnego wydarzenia.
Naszym Drogim, Dzielnym Przedszkolakom i Starszakom życzymy samych szczęśliwych i beztroskich dni spędzonych w przedszkolu na zabawie i nauce wśród przyjaciół.
I. Lisowska
M. Niedźwiedzka
Akcja "Śniadanie Daje Moc"
- 13
Dnia 8 listopada 2021r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Starogardzie, kolejny raz wzięli udział w akcji „Śniadanie Daje Moc“. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego, jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podsumowaniem programu jest, jak co roku, zorganizowanie w szkole "Zdrowego Śniadania". Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, uczniowie pod kontrolą wychowawców, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe i apetyczne kanapki oraz inne przekąski. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji, taki poczęstunek był dla nich prawdziwą przyjemnością. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy. Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.
Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Ireny Sendlerowej w Stargardzie
- 8
Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Jest to dzień wolny od pracy i związku z tym, główne działania upamiętniające ten dzień, odbyły się 10 listopada.
Już od poniedziałku uczniowie intensywnie studiowali historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Tworzyli plakaty, śpiewali pieśni patriotyczne, oglądali filmy przygotowane przez Instytut Pamięci Narodowej , m.in. Co by było gdyby zwierzęta mówiły. Przypominano informacje o symbolach narodowych – pojawiły się krzyżówki, wyklejanki, kodowanie. Ciekawym elementem lekcji była zabawa ruchowa – Niepodległość. W środę nastąpił czas na lekcje historyczne pt.: Godzina dla Niepodległej. W klasach 1-3 oraz w Punkcie i Oddziale Przedszkolnym lekcje te przeprowadzili wychowawcy. W klasach 4-8 zajęcia zostały przeprowadzane przez nauczycielkę historii.
Głównym elementem naszego świętowania było wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu państwowego - akcja „Szkoła do hymnu”. Punktualnie o 11.11, przed szkołą rozbrzmiały słowa i melodia „Mazurka Dąbrowskiego”. Każdy z dumą i wielkim zaangażowaniem uczestniczył w tym przedsięwzięciu.
Uczniowie z klasy 2 i 3 brali w tym dniu udział w konkursie „Wokół symboli narodowych”. Konkurs ten ma charakter cykliczny, a jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Wyniki zmagań zostaną podane przez panią Izabelę Mieczaniec.
11 listopada poczet sztandarowy szkoły reprezentował naszą społeczność podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Resku. Mikołaj, Ola i Julia uczestniczyli we mszy świętej w intencji Ojczyzny będące świadectwem patriotyzmu i wdzięczności tym, którzy oddali życie "za niepodległą" oraz w odśpiewaniu hymnu na rynku miasta.
Święto Niepodległości przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości. W tym roku w naszej szkole odbyło się wiele działań i wydarzeń, które pokazały, że należycie te wartości pielęgnujemy i przekazujemy naszym uczniom.
Elwira Warnke
Konkurs lekturowy
- 1
W ramach szkolnego konkursu „Z lekturą z pan brat”, uczniowie klas I – VIII rywalizowali o miano najlepszego znawcy określonej lektury. Testy i zadania konkursowe zostały dostosowane do wieku uczestników lekturowych zmagań. Uczniowie z klasy I mieli za zadanie pokolorować i podpisać głównego bohatera swojej lektury – był to pluszowy miś. Uczniowie z klasy II – III oprócz krótkiego testu wiedzy , również otrzymali do uzupełnienia zadanie plastyczne. W tych klasach rywalizacja była bardzo zawzięta – aby wyłonić laureata, potrzebna była „dogrywka”. W klasie II nawet zadania dodatkowe nie wyłoniły jednego zwycięzcy. Uczniowie z klas IV-VIII również uzupełniali lekturowe testy wiedzy. Tutaj też „walczono” dzielnie o laur zwycięzcy.
A oto osoby najlepiej znające treść książki, które zdobyły I miejsca w swojej kategorii wiekowej:
- Klasa I ( wszyscy uczniowie swe zadanie wykonali bezbłędnie i starannie)
- Klasa II (Lena Małkowska, Błażej Stasiewicz, Julian Waszyński)
- Klasa III (Igor Majchrzak )
- Klasa IV (Lena Bartlewska)
- Klasa V ( Zofia Góra)
- Klasa VI (Zuzanna Kaczor)
- Klasa VII ( Julia Mroczek)
- Klasa VIII ( Wiktoria Kopaczewska, Maciej Ozga)
Gratulujemy uczniom oraz dziękujemy wychowawcom za przygotowanie swoich uczniów do konkursu. Mamy nadzieję, że taka formuła zmagań lekturowych zachęci naszych uczniów do częstego sięgania po książki, gdyż jak mawiała nasza noblistka, Wisława Szymborska : „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.
Organizatorki konkursu
Obchody Święta Niepodległości - Punkt Przedszkolny
"Szkoła Pamięta"
Z lekturą szkolną za pan brat
- 14
Książka daje tym więcej – im więcej od niej wziąć chcemy...
(Helena Radlińska)
Przedostatni dzień października w Szkole Podstawowej w Starogardzie upłynął pod hasłem „Z lekturą szkolną za pan brat”. Każda klasa wybrała lekturę, którą miała zilustrować. Przygotowania trwały kilka tygodni, bo chodziło nie tylko o uszycie odpowiednich strojów, choć to było najbardziej pracochłonne, ale przede wszystkim przypomnienie treści wybranych książek.
Na lekcjach 28 października wybrani uczniowie przeprowadzili akcję czytelniczą pod hasłem „Klasa czyta klasie... fragmenty lektur”. Czytający zachęcali w ten sposób do poznania już w następnym roku szkolnym kolejnych książek. Uatrakcyjniali to zadanie uczniowie przebrani za bohaterów lektur. Do tego prezentowali swoje plakaty, które pomagały odpowiedzieć na pytanie; „Dlaczego warto przeczytać książkę?” A były to: Quo vadis, Hobbit, Pippi Pończoszanka, Mały Książę, Pinokio, Tajemnica czarnego noska, Cukierku ty łobuzie, Karolcia, Charlie i fabryka czekolady. W tym przedsięwzięciu wzięły udział także dzieci z przedszkola.Ten dzień upłynął na w atmosferze dobrej zabawy.
POWIATOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W STAROGARDZIE W RAMACH IGRZYSK DZIECI
27 października 2021 roku o godz. 9.30 w Szkole Podstawowej w Starogardzie odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji w turnieju przystąpiły szkoły podstawowe z: Runowa Pomorskiego i Starogardu.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
DZIEWCZĄTA
- Wiktoria Głuchowska,
- Zuzanna Kaczor,
- Maria Jewuła.
CHŁOPCY
- Norbert Lorent,
- Michał Grabarek,
- Kacper Wielgosz.
Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczestników turnieju, życząc im dobrej, sportowej rywalizacji i przestrzegania zasad fair-play. W czasie spotkania przeprowadzono system gry „każdy z każdym”, do trzech wygranych setów. Zawodnicy grali w grze pojedynczej i w grze podwójnej. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 5 stołów, przy których zaangażowano 5 sędziów, uczniów klasy ósmej. W wyniku rywalizacji nasi zawodnicy zajęli pierwsze miejsce i awans do zawodów regionalnych.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom, sędziom za uczestnictwo w turnieju, tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez Naszą Szkołę.
POWIATOWY TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO W RESKU W RAMACH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
26 października 2021 roku o godz. 9.30 w Zespole Szkół w Resku, odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Do rywalizacji w turnieju przystąpili uczniowie klasy siódmej i ósmej z następujących szkół: SP Resko, SP Runowo Pomorskie, SP Bełczna, SP Starogard.
Naszą szkołę reprezentowały następujące drużyny:
drużyna dziewcząt :
- Amelia Jankowska (kl. VIII),
- Aleksandra Nowak (kl. VIII),
- Zuzanna Centała (kl. VIII),
drużyna chłopców:
- Konrad Szymański (kl. VIII),
- Aleksander Kołosowski (kl. VIII),
- Mikołaj Szeliga (kl. VIII).
W turnieju dziewcząt i chłopców przeprowadzono system gry „każdy z każdym”. Wszyscy zawodnicy grali w grze indywidualnej i w grze podwójnej. Do końca turnieju toczyła się zacięta walka o zwycięstwo, a emocje udzielały się wszystkim graczom.
W wyniku zaciętej rywalizacji nasi chłopcy zajęli miejsce drugie, z kolei dziewczęta uplasowały się na miejscu trzecim. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale oraz pamiątkowy dyplom.
Zawody odbyły się w przyjaznej, sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair play.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych!
Lekcja otwarta w klasie 6
25 października 2021 roku w klasie 6 odbyła się lekcja otwarta z języka polskiego. Gościliśmy panie: Ryszardę Czaban, dyrektora szkoły i Iwonę Lisowską, nauczycielkę uczniów z Oddziału Przedszkolnego. Tematem naszych zajęć był mit o Dedalu i Ikarze.
Na początku powtarzaliśmy wiadomości gramatyczne – graliśmy w grę „O rety! Krety! Czasowniki”. Musieliśmy wyszukiwać krety mające tabliczki z czasownikami. Później przeszliśmy do wysłuchania tekstu mitologicznego – oglądaliśmy tę opowieść na tablicy interaktywnej. Następnie pracowaliśmy w grupach – układaliśmy obrazki według kolejności , tworzyliśmy plan wydarzeń, dopasowywaliśmy określone cechy charakteru do postaci – Dedala i Ikara. Cechy te układaliśmy na planszy z konturami postaci – była to sylwetka naszego kolegi , Michała. Na koniec sprawdzaliśmy , czy opanowaliśmy wiedzę o micie i danych postaciach.
Lekcja bardzo nam się podobała. Poszerzyliśmy swoja wiedzę o Dedalu i Ikarze. Mogliśmy wszyscy razem posiedzieć na podłodze, a nie na twardych krzesłach. Wiele śmiechu przyniosło odrysowywanie Michała – rysunek był trochę nieforemny, ale doskonale nadał się do scharakteryzowania postaci. Chcemy takich lekcji więcej!!!
Uczniowie z klasy 6
Archiwum Aktualności